Jak zmiękczyć koc? Dodaj dwie łyżeczki tego produktu do prania, a znów będzie miły w dotyku

Koce są bardzo chętnie wykorzystywane w chłodne, jesienne i zimowe wieczory do okrywania ciała, jednak z czasem tracą miękkość. Zamiast kupować nowe, można sprawić, że ponownie będą miłe w dotyku. Wystarczy dodać do prania pewien składnik. Jak zmiękczyć koc?

Koce są modnymi, nadającymi ciepło wnętrzu dodatkami. Często korzystamy z nich jesienią i zimą, okrywając ciało, gdy jest nam zimno. Niestety, produkty tego typu szybko się brudzą i wymagają regularnego prania, a z czasem tracą swoją miękkość. Wykorzystując proste, domowe składniki z kuchni można im ją przywrócić. Wystarczy wsypać do pralki niewielką ilość sody oczyszczonej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak zmiękczyć koc? Dodaj do prania ten produkt, a znowu będzie miły w dotyku

Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na przywrócenie kocom miękkości jest wypranie ich w pralce z dodatkiem sody oczyszczonej. Produkt działa jak naturalny zmiękczacz, a na dodatek nadaje materiałom świeżego zapachu. Jedyne co należy zrobić, to wsypać do bębna 2 łyżeczki sody i nastawić program. To sprawi, że koce będą przyjemne w dotyku, jak gdyby dopiero zostały kupione w sklepie.

Jak przywrócić puszystość koca? Kluczem do sukcesu jest odpowiednie pranie

Koce wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego warto przestrzegać kilku zasad, dzięki którym nie ulegną zniszczeniu i zachowają miękkość na dłużej.

  1. Nie stosuj silnych detergentów, które mogą powodować blaknięcie materiału. Zdarza się, że zbyt duże ilości produktów wsypanych lub wlanych do prania osiadają na włóknach, przez co koc traci miękkość i staje się nieprzyjemny w dotyku.
  2. Wybierając program w pralce, zdecyduj się na ten o niskiej temperaturze, na przykład 30-40 stopni Celsjusza. W wysokiej materiał może ulec zniszczeniu.
  3. Nie przeładowuj bębna pralki, dzięki czemu włókna nie staną się zbite.
  4. Warto zrezygnować z proszków na rzecz płynu do prania, co ułatwi wypłukanie koca i nie zniszczy materiału.
Więcej o: