Jak prać ręczniki, żeby znów były białe? Namocz je w wodzie z tym dodatkiem, a nie pożałujesz

Jasne ręczniki po wielu praniach szarzeją, ale na szczęście są proste sposoby, żeby je wybielić. Wystarczy zastosowanie pewnych tabletek, które większość z nas ma w swojej apteczce. To sprawdzony i skuteczny trik. Jak prać ręczniki, żeby znów były białe?

Regularne pranie ręczników jest bardzo ważne, ponieważ na materiale szybko osiadają bakterie, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Warto robić to już po około 5 użyciach. Co jednak począć, gdy materiał z czasem szarzeje? Okazuje się, że wystarczy prosty trik, by rozwiązać ten problem. Postaw na popularne tabletki z domowej apteczki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak wybielić poszarzałe ręczniki? Namocz je w roztworze z aspiryną

Aspiryna świetnie sprawdza się jako odplamiacz. Z tego względu warto dodawać ją do prania, bo dzięki temu można z łatwością wybielić poszarzałe materiały, na przykład ręczniki. Ogromną zaletą produktu jest to, że działa delikatnie i nie powoduje uszkodzeń. Wybielanie poszarzałych tkanin aspiryną można przeprowadzić na dwa sposoby:

  1. Rozpuść 5-10 tabletek w wiadrze z 5 l gorącej wody i mocz ręczniki przez 8 godzin. Następnie wypierz je w pralce standardowym sposobem i rozwieś do wyschnięcia w dobrze nasłonecznionym miejscu.
  2. Dodaj 2-3 tabletki bezpośrednio do bębna w pralce. Metoda jest dużo szybsza, jednak może nie być tak skuteczna, jak pierwsza propozycja.

Na co jest dobra aspiryna? Wykorzystaj ją, by skutecznie pozbyć się plam

Przy pomocy aspiryny można też wyczyścić plamy na ubraniach. Należy zwilżyć poplamiony materiał i nałożyć bezpośrednio na zabrudzenia 2 skruszone tabletki. Następnie warto dodać kilka kropel wody i przy pomocy palca lub łyżeczki delikatnie rozmasować proszek, żeby go wetrzeć. Po dwóch godzinach wystarczy wyprać ubranie w pralce lub powtórzyć proces, jeśli brud nie zniknął.

Więcej o: