Nie gol swetrów maszynką, to może je zniszczyć. Poznaj bezpieczniejszy sposób na zmechacone ubrania

Użycie maszynki do golenia to najczęstszy sposób na zmechacony sweter. Niestety, to może trwale uszkodzić ubranie. Na szczęście istnieje inny domowy trik, dzięki któremu wełniana odzież odzyska swój dawny wygląd. To rozwiązanie jest banalne i całkowicie bezpieczne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jesień to czas ciepłych napojów, koców i swetrów. Co zrobić, gdy po wyciągnięciu ubrań z szafy, te okazują się zmechacone? Na pewno nie chwytaj za maszynkę do golenia. Ten popularny sposób może zniszczyć delikatny materiał. Poznaj bezpieczny trik na odnowienie odzieży.

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Sposoby na zmechacony sweter. Nigdy nie gol go maszynką

Sposób z maszynką do golenia znały już nasze babcie. Jak się niestety okazuje, ten ponadczasowy trik nie jest wcale tak skuteczny, jak się wydaje. Co gorsza, użycie golarki do usunięcia zmechaconych "kulek" może poważnie uszkodzić odzież. Ostrza urządzenia mogą pociąć włókna swetra, zwłaszcza jeśli wykonany jest z wełny. Jak w takim razie szybko naprawić ten element garderoby bez narażania go na uszkodzenie? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Jak naprawić zmechacony sweter? Poznaj sprawdzone triki

Sprzętem, dzięki któremu w prosty sposób usuniesz zmechacone kulki ze swetra, jest elektryczna golarka do ubrań. Urządzenie tego typu można kupić już za dwadzieścia złotych, jednak nie zawsze gwarantują oczekiwany efekt. Zamiast tego wypróbuj sprawdzony trik z rajstopami i pumeksem.

Weź pumeks do ręki i nałóż na niego pończochę. Następnie delikatnie przetrzyj zmechaconą powierzchnię swetra. Nieestetyczne kulki znikną w mgnieniu oka! Nie dość, że pozbędziesz się ich w błyskawicznym tempie, to w dodatku zrobisz to w bezpieczny sposób. Dzięki temu trikowi sweter będzie wyglądał jak nowy i posłuży ci jeszcze przez wiele lat. 

Więcej o: