Schłodź je w lodówce i nałóż na oczy. Ten okład pomoże pozbyć się worków pod oczami

Worki pod oczami mogą powodować dyskomfort u osoby, która doświadcza ich obecności. Na szczęście można się ich pozbyć przy pomocy prostych trików i wprowadzając zmiany w niektórych sferach życia. Dowiedz się, co należy zrobić.

Worki pod oczami mogą powodować dyskomfort pod względem estetycznym. Na szczęście istnieją proste sposoby, które je zmniejszą. Często zmiana stylu życia i stosowanie okładów likwidują problem. Okazuje się, że nie trzeba w tym celu kupować drogich preparatów. Skuteczne efekty można uzyskać, wykorzystując tańsze, domowe produkty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Jak pozbyć się worków pod oczami? Domowe sposoby, które ulżą skórze

Skuteczne w walce z workami pod oczami może być stosowanie domowych okładów z naturalnych składników. Dobre działanie mają zaparzone torebki czarnej herbaty — zawarta w nich kofeina zwiększa przepływ krwi i spowalnia starzenie skóry. Wystarczy zaparzyć płyn, schłodzić go w lodówce, a po 20 minutach wyciągnąć torebeczki i odsączyć z nadmiaru cieczy. Następnie należy nałożyć je pod oczy i pozostawić na 15 minut, a po tym czasie umyć skórę wodą.

Innym trikiem jest położenie na worki pod oczami schłodzonej łyżeczki, która zadziała przeciwobrzękowo. Sprawdzi się też używanie schłodzonego kremu pod oczy, który zazwyczaj wykorzystujemy do pielęgnacji skóry.

Domowe sposoby na worki pod oczami. Postaw na zmianę stylu życia

Okazuje się, że styl życia ma mieć duże znaczenie w powstawaniu worków pod oczami. Zmieniając pewne aspekty, można poprawić zarówno samopoczucie, jak i wygląd cery:

  1. Ogranicz spożywanie soli. Przyprawa sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie, a tym samym powstawaniu worków pod oczami.
  2. Śpij 7-9 godzin dziennie. Odpowiedni wypoczynek sprawia, że organizm lepiej pracuje. Wpływa to również na korzystny wygląd cery.
  3. Często wietrz sypialnię i dbaj o świeżość powietrza w pomieszczeniu.
  4. Nigdy nie idź spać z makijażem na twarzy. Przed snem zadbaj o dokładne umycie twarzy.
Więcej o: