Wymieszaj trzy produkty z kuchennej szafki i posyp dywan oraz meble. Takiego efektu się nie spodziewasz

Nie wiesz, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z domu? Ten naturalny środek błyskawicznie nada pięknego zapachu w każdym pomieszczeniu. Rozsyp go na meblach i dywanie, a nie pożałujesz. Przepis na piękny aromat jest banalnie prosty i składa się jedynie z trzech składników.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W wielu starszych mieszkaniach unosi się charakterystyczny zapach, którego ciężko się pozbyć. Na szczęście, istnieje w pełni naturalny środek mogący rozwiązać ten problem. Wszystkie potrzebne składniki masz już w domu. Jak zadbać o piękny aromat w domu? Oto najprostszy sposób

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Jak pozbyć się zapachu starego domu? Wysyp ten środek na dywan, a rano ciesz się pięknym aromatem

Brzydkie zapachy nie tylko wpływają na nasze samopoczucie, ale także mogą być powodem bólów głowy i nudności. Jak pozbyć się ich z naszego domu? Odpowiedź jest banalnie prosta. Wystarczy, że sięgniesz po trzy produkty: sodę oczyszczoną, sól i olejek eteryczny. Środek wykonany z tych składników skutecznie stłumi nieprzyjemny aromat. Jak go przygotować?

Wymieszaj ze sobą 2,5 łyżki sody oczyszczonej i pół łyżki soli, a następnie dodaj 10 kropel dowolnego olejku eterycznego. Możesz wybrać swój ulubiony zapach, jednak jeśli szukasz czegoś orzeźwiającego, wypróbuj takie aromaty jak cytrusy, mięta, czy eukaliptus. Całość starannie wymieszaj. Zadbaj o to, aby w proszku nie zbierały się zlepione olejkiem grudki. Gotowy specyfik wsyp do sitka i rozsyp na dywanie i tapicerowanych meblach. Pozwól proszkowi działać przez całą noc. 

Zapach stęchlizny w domu. Jak się go pozbyć?

Kolejnego dnia dokładnie odkurz powierzchnie. Jeszcze przed użyciem odkurzacza w powietrzu powinien utrzymywać się zapach olejku. Jeśli aromat jest dla ciebie zbyt słaby, następnym razem dodaj do proszku kilka kropel więcej. W przypadku tapicerowanych mebli warto także wyczyścić je namoczoną ściereczką z mikrofibry. Pamiętaj o dokładnym przemyciu wszystkich zakamarków. Nie dość, że pozbędziesz się niepotrzebnych resztek środka, to w dodatku wzmocnisz jego efekt.

Soda oczyszczona zatrzymuje nieprzyjemne zapachy Z tego powodu ten sposób tak dobrze radzi sobie z zapachem stęchlizny. Woń najczęściej pojawia się z powodu wilgoci w domu. Proszek, oprócz zminimalizowania smrodu, wysusza atmosferę w mieszkaniu.

Więcej o: