Rozpuść w ciepłej wodzie i umyj podłogę. Pozbędziesz się smug, a panele będą lśnić jak nowe

Czym myć panele, by były lśniące i bez smug? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Utrzymanie podłogi w idealnym stanie bywa trudne. Nie musisz od razu sięgać po drogie produkty dostępne w sklepach. Możesz o to zadbać dzięki temu trikowi. Kosztuje grosze, a pozwala osiągnąć niesamowite efekty.

Więcej sprawdzonych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Panele wydają się proste w utrzymaniu. Lśniąca i czysta podłoga jest ozdobą każdego wnętrza, ale często zdarza się, że po umyciu pozostają nieestetyczne smugi. Nieprawidłowe mycie może z kolei prowadzić do jej spulchniania i powstawania rys. Sprawdź, jak i czym myć panele.

Jak i czym myć panele? Zanim sięgniesz po mopa, pamiętaj o kilku krokach

By uniknąć powstawania rys, przed sięgnięciem po mopa pamiętaj o odkurzeniu podłogi. Dzięki temu pozbędziesz się piachu, kurzu i innych drobinek, które w połączeniu z wodą mogą prowadzić do zarysowań. Odkurzenie czy zamiecenie paneli ułatwi i przyspieszy też sam proces mycia.

Podłogę myj mopem lub ścierką. Pamiętaj, że panele nie tolerują nadmiaru wody i detergentu. Zawsze dokładnie wyżmij mop, nie wylewaj też detergentu bezpośrednio na podłogę. Myj panele zawsze zgodnie z kierunkiem ich ułożenia i wzdłuż łączeń, nigdy w poprzek.

Czym nabłyszczyć panele? Dodaj ten produkt do wody, a będą lśniące i bez smug

Panele najlepiej myć wodą z odrobiną detergentu. Możesz sięgnąć po specjalne produkty przeznaczone do tej powierzchni lub dodać do wody porcję płynu do mycia naczyń i odrobinę kwasku cytrynowego. By uniknąć powstawania smug, do 5 litrów ciepłej wody dodaj 2-3 łyżki octu spirytusowego. Możesz dodać też kilka kropli olejku eterycznego, który zniweluje ostry zapach.

By wypolerować i dodatkowo nabłyszczyć panele, możesz sięgnąć po ten domowej roboty płyn.

  • 2 szklanki wody wymieszaj z połową szklanki octu.
  • Dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek.

Zamieszaj i zamocz ściereczkę. Wyżmij i zacznij polerować podłogę. Płynem możesz też opryskać panele, pamiętaj jednak, by robić to oszczędnie.

Więcej o: