Załóż na miotłę foliową torebkę. Poznaj banalny trik, dzięki któremu błyskawicznie wysprzątasz dom

Foliowe torebki to produkt, który sprawdzi się nie tylko przy pakowaniu zakupów. Reklamówki przydadzą ci się także podczas domowych porządków. Jeśli chcesz zaoszczędzić sporo czasu przy sprzątaniu, załóż jednorazówkę na miotłę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby mogą z początku wydawać się dziwne lub kompletnie niepraktyczne. Często w takich przypadkach okazuje się, że te nietypowe triki sprawdzają się o wiele lepiej od klasycznych rozwiązań. Jedną z takich metod jest zakładanie foliowej torebki na miotłę. Wypróbuj ten patent, a już zawsze będziesz sprzątać w ten sposób

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Załóż foliową torebkę na miotłę. Znacznie ułatwisz sobie sprzątanie domu

Podczas zamiatania, często zdarza się, że duża część brudu przyczepia się do szczotki. Co gorsza, wiele śmieci odrywa się od włosków i z powrotem ląduje na podłodze. W ten sposób  sprzątanie domu znacznie się wydłuża. Jak rozwiązać ten problem? Wystarczy, że założysz foliową torebkę na miotłę. Dzięki temu nic nie będzie przyczepiać się do szczotki. Zamiast tego kurz i pozostałe śmieci trafią do szufelki. Po wszystkim po prostu rozwiąż foliówkę i ściągnij ją z miotły. Jeśli do jednorazówki przylepią się koty z kurzu lub inne zabrudzenia, po prostu strzep je do śmietnika. 

Czy foliowe torebki są ekologiczne? Po użyciu nie wyrzucaj foliówki

Foliowe torebki nie są same w sobie zbyt ekologiczne. Plastik jest jednym z najdłużej rozkładających się materiałów na świecie. Z tego powodu "jednorazówek" najlepiej używać wielokrotnie. Pamiętaj, aby po ściągnięciu foliówki z miotły nie wyrzucać jej do śmieci. Korzystaj z niej, dopóki nie ulegnie zniszczeniu. Dzięki temu skutecznie wysprzątasz dom, pozostając przy tym przy założeniach idei zero waste. 

Więcej o: