"Wojownicy Maryi" z Konina będą przepraszać za Halloween. "Wynagradzajmy za wszystkie zniewagi"

Świętowanie Halloween w Polsce ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Zdarza się, że niektórzy uważają zabawę za niebezpieczną i sprzeczną z polskimi tradycjami. "Wojownicy Maryi" z Konina postanowili zorganizować mszę, na której przeproszą za Halloween.

Zbliża się Halloween, a więc czas organizowania imprez, przygotowywania ozdób do mieszkań i ogrodu oraz rozmów o tym, za jaką postać się przebrać i na jaki makijaż się zdecydować. Zabawy organizowane są nawet w przedszkolach i szkołach, a wiele dzieci nie może doczekać się wizyty u sąsiadów i otrzymania słodyczy. Podczas gdy jedni będą szykować się do domówki, inni, tak jak "Wojownicy Maryi" z Konina, przeproszą w tym czasie Boga za "bluźnierstwa", z jakimi wiąże się zwyczaj.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

"Wojownicy Maryi" z Konina będą przepraszać za Halloween. Zapraszają do wspólnej modlitwy

"Wojownicy Maryi" z Konina wyrazili swój sprzeciw wobec organizowania zabaw halloweenowych, o czym poinformowali we wpisie na Facebooku. Wspólnota zaprosiła wiernych, by razem z nimi "przeprosili Boga za Halloween".

Kochani! Zapraszamy Was w poniedziałek 31 października o godzinie o 17:30 na wspólną modlitwę, Eucharystię i adorację. Wynagradzajmy za wszystkie zniewagi i bluźnierstwa dokonywane na całym świecie w czasie halloween. Halloween potocznie uznawane za świetny dzień do zabawy, to tak naprawdę jedno z najgorszych i najniebezpieczniejszych 'świąt' obchodzonych przez kościół szatana na całym świecie. Mówią, że tego dnia wychodzą na zaproszenie ludzi przy 'niewinnej zabawie' całe zastępy piekieł, które niszczą i zniewalają dusze ludzkie.

Księżna Kate Jaki jest sekret sylwetki księżnej Kate? Codziennie zjada to śniadanie

Kim są "Wojownicy Maryi"? Nie każdy może zostać członkiem wspólnoty

"Wojownicy Maryi" to wspólnota religijna tylko dla mężczyzn. Została założona w 2015 roku i jest dedykowana tym, którzy chcą zawierzyć się Jezusowi Chrystusowi i mają szczerą intencję służenia Panu Bogu. Spotkania grupy są dedykowane wszystkim, jednak nie każdy może zostać jej członkiem. Najpierw powinien spełnić określone wymagania i przystąpić do "Pasowania Mieczy", które odbywa się raz w roku. 

10 memów o kotach Najśmieszniejsze memy o kotach. 10 obrazków, które cię rozbawią

Więcej o: