Zazwyczaj płuczesz nim usta, tym razem zastosuj na pęcherze na stopach. Bolesny problem szybko zniknie

Pęcherze na stopach zazwyczaj powstają przez zakładanie zbyt małego obuwia lub w wyniku tarcia skóry o sztywny materiał skarpetek. Bąble mogą piec, boleć i powodować dyskomfort. Na szczęście gojenie przyspieszysz, stosując płyn, którym zazwyczaj płuczesz usta.

Pęcherze na stopach to bardzo nieprzyjemny problem. Bąble powstają w wyniku noszenia zbyt ciasnego obuwia, wilgoci w butach czy poprzez ocieranie skóry o sztywny materiał skarpetek. Na szczęście nie trzeba wydawać pieniędzy na drogie, dedykowane bąblom preparaty, ponieważ można zastosować zwykły płyn do płukania ust. Sprawi, że problem zniknie, a ty będziesz cieszyć się komfortem podczas chodzenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Jak szybko wyleczyć pęcherze na stopach? Zastosuj płyn do płukania ust

Płyn do płukania ust zazwyczaj stosowany jest na odświeżenie oddechu, jednak dobrze sprawdzi się też jako produkt do szybkiego leczenia pęcherzy na stopach. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale ciecz ma właściwości odkażające i antybakteryjne, dlatego skutecznie zdezynfekuje bolące miejsca. Wystarczy namoczyć płatek kosmetyczny lub wacik w płynie i przecierać bąble kilka razy dziennie. Takie działanie przyspiesza wysychanie i gojenie pęcherzy. Jeśli produkt zawiera w sobie aloes, skóra stóp zostanie dodatkowo nawilżona.

Jak przyśpieszyć gojenie pęcherzy? Wypróbuj lecznicze okłady z domowych produktów

Dobrym sposobem na złagodzenie bólu i przyspieszenie regeneracji skóry na stopach jest zastosowanie okładów z prostych, naturalnych składników. Może to być papka z rozkruszonej aspiryny wymieszanej w soku z cytryny i wodzie lub zwykłe plasterki cytryny, które należy położyć bezpośrednio na pęcherze. Przed zabiegiem warto umyć stopy szarym mydłem i wodą, by pozbyć się zanieczyszczeń i potu. Należy też później zabezpieczyć ranę plastrem, dzięki czemu szybko się wygoi i nie będzie sprawiać bólu.

Więcej o: