Nasącz tym płynem gąbkę i włóż do szuflady na detergenty. Pralka będzie ci służyć przez długie lata

Regularnie czyścisz pralkę, a mimo to nadal ma brzydki zapach oraz osadza się na niej kamień? Problem może leżeć w szufladce na środki czyszczące. Zamiast szorować wąskie przegródki, włóż do nich gąbki. W błyskawicznym tempie pozbędziesz się niechcianych zabrudzeń i zadbasz o kondycję sprzętu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przy sprzątaniu łazienki często zapominamy o szufladce na detergenty znajdującej się w pralce. To duży błąd. Resztki środków czyszczących zalegające na jej powierzchni oraz panujące w niej wilgoć mogą zaszkodzić urządzeniu. Jeśli chcesz zadbać o kondycje sprzętu, włóż głąbki do każdej z przegródek. Efekt na pewno cię zaskoczy!

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Włóż gąbkę do szufladki na detergenty. Zadbaj o urządzenie i zapomnij o zabrudzeniach

Przez panującą w pralce wilgoć, w przegródkach na proszek i płyn do prania często pojawiają się różnego rodzaju drobnoustroje i pleśń. Co gorsza, resztki detergentów osadzających się w szufladce mogą utrudnić prawidłową pracę maszyny. Jak temu zapobiec? Najlepiej włożyć do niej gąbki nasączone octem. Wsadź myjki do każdej z przegródek i odczekaj dziesięć minut.

Po tym czasie wyciągnij całą szufladę oraz czyściki. Całość dokładnie przepłucz wodą. Jeśli w twojej pralce nie da się całkowicie wyciągnąć schowka na detergenty, wyczyść go mokrą gąbką. W ten sposób oczyścisz przegródki z resztek środków czyszczących oraz spowolnisz rozwój pleśni. 

Jak wyczyścić pralkę? Usuń kamień i pleśń dzięki temu produktowi

Jeśli chcesz w ekspresowym tempie wyczyścić całą pralkę, wypróbuj ten sposób. . Wsyp do przegródki na proszek pół szklanki kwasku cytrynowego. Dzięki temu błyskawicznie pozbędziesz się pleśni, grzybów i kamienia. Po zamknięciu szufladki nastaw program o możliwie jak najwyższej temperaturze. Nie dość, że pozbędziesz się substancji szkodzących urządzeniu, to w dodatku usuniesz brzydki zapach, który im towarzyszy. Wypróbuj ten trik, a twoja pralka znów zalśni czystością. 

Więcej o: