Zanurz waciki w tym płynie i połóż pod prysznicem. Szybki sposób na pleśń bez szorowania

Pleśń nie tylko nieestetycznie wygląda, ale, co bardzo istotne, jest wysoce szkodliwa dla zdrowia. Z tego względu warto jak najszybciej się jej pozbyć. Naleciałości pod prysznicem zlikwiduje preparat na pleśń, dzięki któremu żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie. Sprawdź, co należy zrobić.

Słaba wentylacja w łazience i zbyt duża wilgotność to powody pojawiania się pleśni w łazience. Nalot nie tylko wygląda nieestetycznie, ale szkodzi też zdrowiu, dlatego warto się go czym prędzej pozbyć. Pomocne będą proste sposoby, dzięki którym zapomnisz o żmudnym szorowaniu i na nowo zachwycisz się czystą kabiną prysznicową.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia?

Jak usunąć pleśń w kabinie prysznicowej? Zanurz waciki w tym płynie i zapomnij o szorowaniu

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się pleśni z kabiny prysznicowej jest zamoczenie wacików w wybielaczu lub innym płynie, który w swoim składzie zawiera chlor. Następnie należy rozłożyć je pod prysznicem bezpośrednio na naleciałościach. Najlepiej zrobić to wieczorem, przed pójściem spać, by rano po ściągnięciu wacików delikatnie przetrzeć resztę zabrudzeń szorstką stroną gąbki i umyć powierzchnię wodą. Zawsze trzeba pamiętać o tym, by do spłukiwania preparatów zawierających chlor nie stosować gorącej cieczy, gdyż unoszące się opary mogą wywołać zatrucie.

Jak usunąć pleśń z silikonu pod prysznicem? Domowe sposoby, dzięki którym problem szybko zniknie

Do usunięcia zapachu stęchlizny, naleciałości z silikonu i zdezynfekowania prysznica możesz użyć niewielkiej ilości olejku herbacianego. Wystarczy do 500 ml wody dolać dwie łyżki olejku, przelać płyn do butelki z atomizerem i spryskać zapleśniałą powierzchnię. Po kilkunastu minutach należy wyczyścić pozostałości gąbką i spłukać wodą.

Jak myć kabinę octem? Przygotuj prosty preparat na pleśń

Na pleśń dobrze sprawdzi się też mieszanka octu, sody oczyszczonej i wodySkładniki należy połączyć ze sobą tak, by utworzyć gęstą papkę, a następnie wetrzeć ją w zabrudzenia. Po 15 minutach wystarczy przetrzeć powierzchnię ściereczką i zmyć resztki pasty wodą.

Więcej o: