Zwiń folię aluminiową w kulkę i wrzuć do zmywarki. Mycie naczyń stanie się jeszcze prostsze

Wiele domowych sposobów może wydawać się dziwnymi, czy nie praktycznymi trikami. Jak się okazuje duża część nietypowych rozwiązań, sprawdza się lepiej od dobrze znanych pomysłów. Tak jest również w tym przypadku. Wsadź kulę folii aluminiowej do zmywarki, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mycie naczyń w zmywarce to najszybszy sposób na pozbycie się resztek jedzenia z ich powierzchni. Niestety, często zdarza się, że wymyte w maszynie sztućce tracą swój połysk i stają się matowe. Jak tego uniknąć? Wystarczy, że włożysz do zmywarki kulkę z folii aluminiowej.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Zwiń folię aluminiową w kulkę i włóż ją do zmywarki. Zadbaj o blask sztućców

Sztućce myte w zmywarce zwykle tracą swój metaliczny połysk. Smugi i szary nalot o wiele szybciej pojawiają się na utensyliach czyszczonych w ten sposób. Jeśli chcesz je przed tym uchronić, po prostu zwiń folię aluminiową w kulkę i wrzuć ją do zmywarki. Ten banalny sposób w mig usunie nieestetyczny osad. 

Na samym początku upewnij się, czy aluminium nie uszkodzi twojej zmywarki. Niektóre urządzania nie są przystosowane do mycia elementów wykonanych z tego metalu. Następnie włóż brudne naczynia do środka. Zgnieć folię aluminiową w dwie niewielkie kulki i wrzuć je do maszyny. Dodaj kostkę bądź inny detergent i ustaw program. Po skończonym myciu wyciągnij zgniotki ze zmywarki. Sztućce z powrotem zalśnią metalicznym blaskiem.

Czy folia aluminiowa w zmywarce jest bezpieczna? Nie musisz się niczego obawiać

Jeśli twoja zmywarka jest przeznaczona do mycia naczyń i utensyliów wykonanych z aluminium, nie masz się czego bać. Kulki ze zgniecionej folii nie zniszczą maszyny ani nie porysują zastawy. W trakcie jej mycia środki czyszczące wchodzą w reakcję chemiczną z metalem. Dzięki temu aluminium jest w stanie odświeżyć wygląd sztućców.

Korzystaj z tego sposobu tylko, gdy zobaczysz szary nalot na sztućcach. Zbyt częste dodawanie aluminium do zmywarki może mieć zły wpływ na zdrowie. Drobinki folii nie zaszkodzą organizmowi, jednak nie powinno się wystawiać organizmu na działanie większej ilości tego metalu. 

Więcej o: