Zacznij dzień od tego napoju, a twój organizm będzie ci wdzięczny. Wystarczy jedna szklanka

Kawa to najpopularniejszy pobudzacz, po który sięga z rana wielu nas. Okazuje się, że inne napoje mają podobne działanie, dlatego warto rozważyć zmianę nawyków. Sprawdź, co pić rano na pusty żołądek, żeby dostarczyć organizmowi dodatkowych witamin i pobudzić go do działania.

Kawa, choć jest popularnym napojem dodającym energii, nie należy do najzdrowszych. Warto rozważyć zmianę i pić inne napoje, które przyniosą podobne efekty. Odpowiednie nawodnienie jest podstawą dobrego samopoczucia. Sprawdź, co można pić zaraz po przebudzeniu, by dostarczyć organizmowi witamin i dobrze rozpocząć dzień.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zielone matcha latte. Energetyczny napój pełen antyoksydantów zakończony puszystą pianką

Co pić, żeby się pobudzić? Przygotuj napar z zielonej herbaty

Zamiast kawy doskonałym zastrzykiem energii może być wypicie filiżanki zielonej herbaty parzonej przez 2-3 minuty. Jeśli nie lubisz smaku napoju, możesz urozmaicić go poprzez dolanie soku z malin lub z cytryny. Nigdy nie zapominaj, że picie płynów po przebudzeniu nie wystarczy, by odpowiednio zadbać o organizm. Należy zawsze jeść śniadanie, które jest jednym z najważniejszych elementów poranka.

Co pić oprócz wody? Postaw na... mleko!

Jeśli chcesz się nawodnić, pij rano szklankę mleka, która zadziała lepiej niż woda. Płyn zawiera laktozę, tłuszcz i białko, co sprawia, że organizm potrzebuje więcej czasu, żeby go wydalić. Sprzyja to nawodnieniu organizmu przez dłuższy czas.

Co daje picie wody z cytryną rano? Sprawdź, jak zadziała na ciebie ten napój

Picie wody z dodatkiem cytryny wspomaga procesy trawienne i przyczynia się do szybszego wydalania toksyn z organizmu. Jeśli chcesz przygotować taki napój, wystarczy, że wyciśniesz sok z połowy owocu wprost do szklanki wody i zamieszasz roztwór. Temperatura cieczy nie ma większego znaczenia, dlatego w zależności od preferencji możesz ją pić na ciepło lub na zimno. Jeśli nie odpowiada ci smak cytryny, wzbogać płyn o dodatek mięty lub imbiru.

Więcej o: