Wrzuć do mokrego prania i nastaw program. Żelazko nie będzie ci już potrzebne

Suszarka automatyczna to sprzęt, który coraz częściej pojawia się w polskich domach. Maszyna zapewnia komfort i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jak się okazuje, może jeszcze więcej, jeśli dorzucimy do środka kilka kostek lodu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Suszarki automatyczne znacznie skracają czas suszenia prania. Zamiast wywieszać mokre ubrania, wystarczy wrzucić je do maszyny i ustawić odpowiedni program. Zwykle po wyciągnięciu odzieży z maszyny należy zabrać się za prasowanie. Jeśli jednak skorzystasz z triku z kostkami lodu, możesz zapomnieć o rozkładaniu deski. 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Wrzuć kilka kostek lodu do prania i nastaw program. Ubrania od razu się wygładzą

Prasowanie wielu ubrań potrafi być naprawdę męczące. Jeśli nie masz ochoty na czasochłonny obowiązek, skorzystaj z tego triku. Po wyciągnięciu prania przełóż je do suszarki automatycznej. Przygotuj także sporo kostek lodu. Wrzuć je do bębna urządzenia, a następnie wybierz program o najwyższej temperaturze. Po skończeniu suszenia od razu zauważysz, że ubrania nie są już pogniecione.

Jak działa ten sposób? Wszystko dzięki topniejącym kostkom lodu, z których wydobywa się para wodna. W połączeniu z wysoką temperaturą zagniecenia same się naprostują. W ten sposób wcale nie będziesz musieć używać żelazka. Po wyciągnięciu odzieży z suszarki złóż ją i schowaj do szafy. 

Jak suszyć buty w suszarce automatycznej? To banalnie proste

W suszarce automatycznej można także suszyć buty. Jednak nie każdy rodzaj obuwia nadaje się do wysuszenia w ten sposób. Trampki, czy też zwykle adidasy bez większego problemu można włożyć od urządzenia. Pamiętaj jednak, że buty suszone w maszynie, mogą dość mocno hałasować. Aby uniknąć  obijania ich o ścianki bębna, zwiąż je ze sobą, a kawałek sznurówki przytrzaśnij drzwiami. 

Więcej o: