Nie grzeje kaloryfer? Problem rozwiążesz z tym prostym trikiem. "U mnie działa"

Sezon grzewczy zazwyczaj zaczyna się na początku października, dlatego grzejniki powinny już grzać. Co zrobić, gdy tak się nie dzieje? Mimo wiedzy, jak odpowietrzyć kaloryfer problem może leżeć gdzieś indziej. Sprawdź, co należy zrobić, by cieszyć się ciepłem w mieszkaniu.

Sezon grzewczy już trwa, co ma ogromne znaczenie ze względu na to, że z każdym dniem temperatura na dworze się obniża. Gdy jest coraz zimniej, dobrze ogrzać mieszkanie i siebie grzejnikiem. Co jednak zrobić, gdy wciąż jest zimno? Okazuje się, że nieumiejętne odpowietrzanie to niejedyny problem. Sprawdź, co zrobić, by kaloryfer znowu zaczął grzać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego grzejnik nie grzeje mimo odpowietrzenia? Sprawdź zawór grzejnikowy

Grzejniki ulegają awarii z różnych powodów, jednak nie każdy z nich jet poważny. Wiele problemów można rozwiązać w domowych warunkach, bez konieczności wzywania specjalisty. Jeśli mimo odpowietrzania kaloryfer wciąż nie grzeje, sprawdź zawór grzejnikowy. Użytkownik TikToka, Krystian Timmler w jednym z filmików opublikowanych w aplikacji podzielił się z obserwatorami propozycją, jak należy to zrobić. - Jeżeli ta iglica nie odskakuje, to najprawdopodobniej zawór jest zacięty. - powiedział. W tym wypadku należy wykręcić dławik kluczem, uważając, by nie uszkodzić uszczelki. W środku zaworu znajduje się element, który może być przyczyną zacięcia. Wystarczy go rozruszać.

Obserwatorzy wskazują w komentarzach, że metoda jest przydatna i się sprawdza.

U mnie działa.
Przydatny film 
Działa jak nowy. 

Jak odpowietrzyć kaloryfer? Instrukcja krok po kroku

Jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że grzejnik nie grzeje, bo jest zapowietrzony, warto podjąć działania i pozbyć się powietrza, które osłabia pracę urządzenia, a dodatkowo powoduje rdzewienie elementów znajdujących się w środku.

  1. Na samym początku zamknij dopływ wody do grzejnika.
  2. Ustaw zawór w pozycji zamkniętej — na zerze.
  3. Zlokalizuj odpowietrzacz — zazwyczaj znajduje się w górnej części kaloryfera.
  4. Połóż pod kaloryferem dużą miskę, by przypadkowo nie zalać wodą podłogi.
  5. Odkręć delikatnie śrubkę odpowietrzacza. Użyj w tym celu specjalnego klucza lub śrubokręta.
  6. Kontynuuj, aż zacznie cieknąć woda. Wtedy zakręć śrubkę, by grzejnik nie stracił zbyt dużej ilości płynu.
Więcej o: