Zazwyczaj smarujesz nim kanapki, tym razem wetrzyj w podłogę. To prosty sposób na zarysowanie panele

Kanapka z masłem orzechowym i dżemem to klasyk z amerykańskich filmów. Słona pasta uwielbiana przez miliony osób na świecie ma także inne, dość nietypowe zastosowania. Produkt idealnie sprawdzi się w domowych porządkach. Wetrzyj go w podłogę, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Masło orzechowe to nie tylko pyszny dodatek do kanapek. Produkt pomoże ci także w domowych porządkach. Poznaj nieznane właściwości pasty, których na pewno się nie spodziewasz.

Zobacz wideo Używasz gąbek jedynie do mycia naczyń? Ich nietypowe zastosowania z pewnością cię zaskoczą

Wetrzyj masło orzechowe w podłogę. Efekt na pewno cię zaskoczy

Drewniana podłoga i meble często narażone są na zarysowania. Pozbycie się uszkodzeń nie jest łatwe, jednak dzięki temu trikowi, poradzisz sobie z nimi w mgnieniu oka. Wystarczy, że wetrzesz masło orzechowe w ubytki i pozwolisz mu działać przez kilka dni. Po tym czasie zetrzyj pastę z zarysowanej powierzchni. 

Co więcej, dzięki wysokiej zawartości oleju, masło orzechowe to także idealny produkt do polerowania drewna. Poszarzałe, czy przebarwione podłogi w mig powrócą do swojego pierwotnego wyglądu. Rozetrzyj pastę po odbarwionej powierzchni, a po krótkiej chwili zmyj ją mokrą ściereczką. Na koniec wytrzyj podłogę do sucha. Dzięki temu parkiet odzyska swój dawny blask. 

Inne właściwości masła orzechowego. Produkt sprawdzi się w wielu domowych sposobach

Masło orzechowe poradzi sobie również w roli środa czyszczącego. Produkt, dzięki wysokiej zawartości tłuszczy w błyskawicznym tempie usunie zaschnięty klej i gumę do żucia. Po prostu nasmaruj zabrudzone powierzchnie kremu, a po krótkiej chwili bez trudu usuniesz przyschnięte resztki. 

Pasta z orzechów przyda się także przy sprzątaniu auta. Podczas konserwacji karoserii, często używa się specjalistycznego wosku. W niektórych przypadkach zdarza się, że środek pozostawi po sobie nieestetyczne plamy, niemożliwe do usunięcia bieżącą wodą. Aby się ich pozbyć, nasmaruj miękką gąbkę masłem orzechowym, a następnie natrzyj zabrudzenia. Na sam koniec całość dokładnie opłucz. 

Więcej o: