Zalej wodą ten owoc i włóż do piekarnika. Błyskawicznie pozbędziesz się najtrudniejszych zabrudzeń

Jak szybko wyczyścić piekarnik? Zwykle ta czynność zajmuje sporo czasu, jednak dzięki temu trikowi zrobisz to w zaledwie 20 minut i pożegnasz się z przypalonymi plamami na długo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brudny piekarnik nie tylko wygląda nieestetycznie, ale ma także zły wpływ na smak przygotowywanych w nim potraw. Jak usunąć zabrudzenia w najprostszy sposób? Wystarczy, że zalejesz ten owoc wodą, wstawisz do urządzenia i ustawisz program. 

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Domowe sposoby na czyszczenie piekarnika. Zalej cytrynę wodą, a usuniesz każde zabrudzenie

Sposób na nieskazitelnie czysty piekarnik jest banalnie prosty. Wystarczy, że wrzucisz kilka pokrojonych cytryn do naczynia żaroodpornego lub miski i zalejesz je wodą. Wstaw pojemnik do urządzenia i ustaw je na 200 stopni Celsjusza. Po 20-30 minutach wyłącz sprzęt i otwórz drzwiczki. Poczekaj, aż naczynie lekko ostygnie, a następnie wyjmij je z piekarnika.

Unosząca się w maszynie para połączona z olejkami ze skórki owoców błyskawicznie wyczyści wnętrze urządzenia z miejsca. Po przypalonych plamach nie pozostanie nawet ślad. Nie musisz używać innych detergentów. Woda z cytryną całkowicie wystarczy do usunięcia nieestetycznych plam

 

Nasącz ściereczkę w wodzie po cytrynach. Banalny trik na czysty piekarnik

Po wyjęciu cytryn z piekarnika zamocz ściereczkę w wodzie z dna miski. Nasączoną szmatką przetrzyj szybę w drzwiczkach, kratki, blaszki oraz spód urządzenia. W trakcie usuwania resztek piekarnik nadal powinien być nieco rozgrzany. W ten sposób szybciej usuniesz przypalone plamy. Uważaj, aby nie oparzyć się o gorące metalowe elementy. Po przetarciu piekarnika mokrą szmatką nie musisz wycierać go "na sucho". 

Więcej o: