Weź gumkę do ścierania i potrzyj nią kran. "Ale to jest genialna rzecz"

Osad na bateriach w łazience to problem, z którym wiele osób radzi sobie przy pomocy różnych sprawdzonych sposobów. Ocet czy płyn do mycia naczyń to przydatne produkty. Okazuje się, że doczyścić ubrudzony kran pomoże też gumka do ścierania.

Niektóre triki wykorzystywane podczas sprzątania brzmią niecodziennie. Często zalecają sięganie po niespodziewane i niecodzienne produkty czy przedmioty. Jednym z takich sposobów podzieliła się ze swoimi obserwatorami użytkowniczka TikToka prowadząca kanał pogotowie_sprzatajace. Wystarczy, że sięgniesz po gumkę do ścierania, a osad z baterii zniknie. Brzmi dziwnie?

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Po więcej sprawdzonych trików zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Jak usunąć osad z baterii? Sięgnij po ten trik z TikToka

Mydło w połączeniu z twardą wodą sprawia, że na bateriach i armaturze łazienkowej pojawia się osad. Sprzątanie na bieżąco pozwala uniknąć poważnego problemu, choć zdarza się, że plamy możemy zauważyć chwilę po dokładnym wyczyszczeniu łazienki. Jak usunąć osad z baterii? Z pomocą przychodzi ten niecodzienny trik, jakim podzieliła się ze swoimi obserwatorami na TikToku prowadząca kanał pogotowie_sprzatajace. Wystarczy, że sięgniesz po gumkę do ścierania. Ten przedmiot, który znajdziesz w piórniku czy szufladzie biurka, szybko poradzi sobie z osadem z mydła. Gumka ma właściwości ścierające, ale przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności kran nie będzie porysowany, a brud zniknie w mgnieniu oka.

Czyszczenie kranu gumką do ścierania. "Ale to jest genialna rzecz"

Fani byli zachwyceni i zaskoczeni tym niecodziennym trikiem.

Ale to jest genialna rzecz
Genialne, jutro kupuję gumkę

Inni obserwatorzy zwrócili uwagę, że gumka do ścierania przyda się nie tylko do usuwania osadu z baterii.

Na płytkach też się sprawdza na zabrudzenia, próbowałam
Na zabrudzenia na roletach też się nada
Nie tylko osad, ale jeszcze zabrudzenia na trampkach i butach sportowych
Więcej o: