Dosyp do doniczki dwie łyżeczki cynamonu, a kwiaty ci się odwdzięczą. Ten trik jest niezawodny

Pielęgnacja roślin opiera się zwykle na kilku podstawowych zasadach: wybraniu właściwego podłoża, odpowiednim podlewaniu i nawożeniu. Niestety, wiele znanych użyźniaczy sporo kosztuje. Zamiast przepłacać, skorzystaj z naturalnych produktów. Wsyp cynamon do doniczki, a kwiaty wyrosną piękne i zdrowe.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na pielęgnacje roślin nieraz są dość zaskakujące. Nikt przecież nie przypuszcza, że produkty, których zwykle używa się w kuchni, sprawdzą się także w innych okolicznościach. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie kwiatów i innych upraw, podsyp je cynamonem. 

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Wsyp cynamon do doniczki. Naturalny nawóz zadba o zdrowie roślin

Cynamon, oprócz specyficznego smaku, ma także inne, mniej znane właściwości. Przyprawa działa antybakteryjnie i antygrzybiczo. Dzięki temu świetnie sprawdzi się w roli naturalnego nawozu do roślin. Nie dość, że wspomoże zdrowy rozwój kwiatów, to w dodatku jego zapach odstraszy zagrażające im szkodniki. Cynamonu warto używać zarówno przy sadzeniu, jak i uprawie. Można to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszy z nich jest banalnie prosty. Wystarczy, że wsypiesz dwie łyżeczki przyprawy bezpośrednio do ziemi, w której zasadzone są kwiaty. Dzięki temu dodatkowo zadbasz o zdrowy rozwój systemu korzeniowego. Kolejnym sposobem na użycie cynamonu przy uprawie roślin, jest rozpuszczenie go w wodzie. Tę samą ilość produktu wsyp do 500 ml wody i dobrze wymieszaj. Tak powstałym nawozem pryskaj kwiaty co najmniej raz w miesiącu. 

Przycinasz rośliny? Natrzyj je cynamonem, a szybciej odrosną

Cynamon przyda się także podczas podcinania roślin. Przy usuwaniu niepotrzebnych łodyg i gałązek na roślinach muszą pojawić się "rany". Jeśli natrzesz je cynamonem, nacięcia o wiele szybciej się zabliźnią. Co więcej, przyprawa zadziała także jako środek dezynfekujący, dzięki czemu ochroni kwiaty przed drobnoustrojami. Pamiętaj, aby przy każdym z powyższych sposobów zachować umiar. Zbyt częste używanie cynamonu może zaszkodzić roślinom. Nie korzystaj także ze zbyt dużych porcji przyprawy. Kilka łyżeczek całkowicie wystarczy.

Więcej o: