Jak pozbyć się nadmiaru wilgoci w domu? Wsyp ten produkt do miski, a problem zniknie

Nadmiar wilgoci może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Prowadzi do rozwoju pleśni, która może być niebezpieczna. To problem, który szczególnie mocno powraca jesienią i zimą. By go zwalczyć, warto sięgnąć po pochłaniacz wilgoci do domu. Możesz go zrobić samodzielnie.

Przyczyn gromadzenia się wilgoci w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka może być kilka. Najczęstszą jest zła wentylacja. Jeśli przyczyną są zabrudzenia na kratce utrudniające prawidłowy przepływ powietrza, rozwiązaniem może być ich dokładne wyczyszczenie. Zdarza się jednak, że problemem jest bardziej złożony i wynika z błędów w konstrukcji wentylacji w budynku. Z nadmiarem wilgoci, parującymi oknami czy lustrami w łazience możesz sobie poradzić przy pomocy tych domowych sposobów.

Po więcej porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Pochłaniacz wilgoci do domu i samochodu. Wypróbuj ten produkt

Z nadmiarem wilgoci zarówno w domu, jak i w samochodzie poradzisz sobie przy pomocy… silikonowego żwirku dla kota. Ten produkt zastąpi pochłaniacz wilgoci. Wystarczy, że wsypiesz go do skarpety, pończochy lub bawełnianego woreczka, zawiążesz i położysz na parapecie, w pobliżu okien lub przy samochodowej szybie. W pomieszczeniach takich jak łazienka czy kuchnia możesz umieścić miskę lub słoik wypełnione żwirkiem. Produkt wchłonie nadmiar wilgoci, pomoże też zniwelować nieprzyjemne zapachy.

Sposób na czyste i śnieżnobiałe firanki Rozpuść w wodzie i namocz firanki. Odzyskają śnieżnobiały kolor

Pochłaniacz wilgoci do łazienki. Zajrzyj do kuchennej szafki

Z nadmiarem wilgoci w łazience uporasz się również przy pomocy kilku produktów, które znajdziesz w kuchennej szafce. O czym mowa? O sodzie oczyszczonej i soli kamiennej. Naczynie, np. miskę lub słoik, wypełnij wybraną przyprawą do połowy wysokości i przykryj cienką gazą. Zabezpiecz ją gumką lub sznurkiem i postaw w łazience. Gdy zauważysz, że soda lub sól zaczynają się rozpuszczać, wymień zawartość na świeżą.

Czyszczenie dywanu Wetrzyj to w dywan. Nie tylko usumiesz plamy, ale i brzydkie zapachy

Jak pozbyć się wilgoci w domu? Sięgnij po te porady

Nadmiar wilgoci, który może objawiać się zaparowanymi szybami i nieprzyjemnym zapachem, zwalczysz lub ograniczysz, stosując się do kilku porad.

  • Regularnie wietrz pomieszczenia, szczególnie po kąpieli, gotowaniu lub przed rozwieszeniem prania.
  • Po kąpieli, zmywaniu czy prysznicu usuwaj nadmiar wody.
  • Po gotowaniu wywietrz kuchnię, a w trakcie uruchamiaj nawiew w okapie.
  • Pranie susz w pomieszczeniu o dobrej wentylacji.
Więcej o: