Jak wybielić zęby w domu? Te produkty kosztują 5 zł, a dają efekt jak po zabiegu za 200 zł

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym to kosztowny zabieg. Śnieżnobiały uśmiech często wymaga nawet kilku powtórzeń. Jak zatem wybielić zęby w domu? Podpowiadamy.

Śnieżnobiały uśmiech to cel i marzenie wielu osób. Nie zawsze da się go osiągnąć bez wizyty u stomatologa. Sprawdź, jak usunąć przebarwienia domowym sposobem i jak uniknąć ich powstawania, by uniknąć kosztownych zabiegów.

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Więcej podobnych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wybielić zęby w domu? Te produkty pomogą pozbyć się przebarwień

W poszukiwaniu domowych sposobów na wybielenie zębów natrafimy na wiele różnych porad. Nie wszystkie są bezpieczne dla naszego szkliwa. Najpopularniejszym produktem polecanym w usuwaniu przebarwień jest soda oczyszczona. Dzięki jej właściwościom ściernym możemy pozbyć się osadu, ale nierozważne i nieostrożne stosowanie tego produktu może uszkodzić szkliwo i sprawić, że zęby staną się wrażliwe. Raz na miesiąc możesz wyszorować je pastą wykonaną z sody i odrobiny wody. Użyj szczoteczki o miękkim włosiu, a ruchy wykonuj delikatnie.

Innym ze sposobów na pozbycie się przebarwień jest pasta z węgla aktywnego. Kapsułki z tym produktem znajdziesz w każdej aptece, uważaj jednak, by w składzie nie znajdowały się żadne dodatkowe składniki, jak cukier. Wysyp proszek do miseczki lub rozgnieć tabletkę na pył, a następnie dodaj kilka kropli oleju kokosowego. Pastę nałóż na szczoteczkę i wyszczotkuj zęby. Zabieg powtarzaj co 4 dni.

Jak uniknąć powstawania przebarwień i zachować śnieżnobiały uśmiech? Uważaj na te produkty

Pamiętaj, by co najmniej 2 razy dziennie szczotkować zęby pastą z fluorem. To pozwoli uniknąć problemów z próchnicą. Używaj nici dentystycznej do czyszczenia przestrzeni między zębami, a po posiłku płucz jamę ustną specjalnym płynem. By uniknąć powstawania przebarwień i żółknięcia zębów, uważaj też na te produkty.

  • Słodkie napoje i słodycze - zawierają cukier, który jest doskonałą pożywką dla bakterii odpowiedzialnych za próchnicę.
  • Kawa, czarna herbata, czerwone wino - te produkty barwią szkliwo. Unikaj ich szczególnie po zabiegu wybielającym zęby w gabinecie stomatologicznym.
Więcej o: