Zwykle używasz go w kuchni, tym razem natrzyj zamrażarkę. Pozbędziesz się lodu z jej wnętrza na długo

Zamrażarka pokryta lodem to częsty widok w kuchni. Jedynym sposobem na usunięcie szronu z jej wnętrza jest długotrwałe rozmrażanie urządzenia. Jak zadbać o to, aby jak najrzadziej to robić? Jedyne czego potrzebujesz to jeden składnik wielu sałatek. Nasącz w nim wacik i pozbądź się lodu z zamrażarki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najczęstszym powodem tworzenia się lodu wewnątrz zamrażarki jest ciepłe powietrze dostające się do środka. Jeśli zauważysz, że sprzęt pokrył się warstwą szronu, należy bezzwłocznie ja rozmrozić. Ten długotrwały proces z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Jeśli nie chcesz go często powtarzać, namocz wacik w tym produkcie i przetrzyj nim sprzęt.

Zobacz wideo Najlepszy sposób na mrożenie sezonowych owoców

Jak zabezpieczyć zamrażarkę przed pokryciem się lodem? Wystarczy, że przetrzesz ją tym produktem

Najprostszym trikiem na zamrażarkę bez szronu jest domykanie jej drzwiczek. Jednak nie zawsze to banalne rozwiązanie działa wystarczająco skutecznie. Oprócz regularnego sprawdzania jej szczelności warto także sięgnąć po sprawdzony domowy sposób. Rozmroź urządzenie, a następnie nasącz wacik w oleju. Dokładnie wymyj wnętrze sprzętu. Na sam koniec przetrzyj gazikiem ścianki i półki. Zamiast oleju możesz użyć także gliceryny. Dzięki temu szron o wiele rzadziej będzie pokrywać zamrażarkę. 

Brzydki zapach w zamrażarce - jak się go pozbyć?

Często z zamrażarek, zwłaszcza tych starszej daty, wydobywa się charakterystyczny nieprzyjemny zapach. Najprostszym sposobem na pozbycie się brzydkiej woni jest mieszanka wody, octu i olejku eterycznego. Po rozmrożeniu i wymyciu sprzętu natrzyj jego wnętrze ściereczką lub wacikiem nasączonym powyższymi składnikami.

Pamiętaj także, aby nie przechowywać w zamrażarce zbyt wielu produktów. Za duży ścisk może negatywnie wpłynąć na ich stan, jak i samo działanie urządzenia. Aby zachować porządek, wewnątrz sprzętu dobrze jest kupić kilka plastikowych pudełek. Dzięki temu posegregujesz wszystkie mrożone produkty i zadbasz o kondycję zamrażarki.

Więcej o: