Co zrobić, gdy zatka się toaleta, a nie masz przepychacza? Wypróbuj trik z butelką

Zatkana toaleta to dość poważny kłopot, który trzeba rozwiązać jak najszybciej. Problem pojawia się wtedy, gdy nie mamy pod ręką przepychacza. Co wtedy? Zamiast załamywać ręce, sięgnij po ten trik z butelką.

Spuszczasz wodę i widzisz, jak jej poziom zaczyna się podnosić? Ten widok potrafi przerazić. Zatkana toaleta nie jest niczym przyjemnym, szczególnie gdy nie masz pod ręką przepychacza. Na szczęście z pomocą przychodzą te sprawdzone triki.

Więcej sprawdzonych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Zatkana toaleta. Jakie mogą być przyczyny?

Przyczyn zatkanej toalety może być wiele. Zanim zaczniesz działać, zastanów się, co jest powodem zatoru. Zdarza się, że są nim rzeczy, które zablokowały swobodny przepływ. Worek foliowy, kostkę toaletową, śmieci, pieluchę czy podpaski trzeba będzie usunąć ręcznie. Załóż gumową rękawiczkę na dłoń i wyciągnij zatykające odpływ przedmioty. Jakie jeszcze mogą być przyczyny zatoru?

  • Zbyt duża ilość papieru toaletowego,
  • Żwirek z kociej kuwety,
  • Ręczniki papierowe, nawilżane ściereczki,
  • Stara i niesprawna kanalizacja.

Nieprzyjemne zapachy unoszące się z odpływu i wolne spływanie wody po uruchomieniu spłuczki mogą oznaczać, że w odpływie zaczyna formować się zator. Jeśli zauważysz pierwsze oznaki, warto zacząć działać. Dzięki temu unikniesz problemu w postaci całkowicie zatkanej toalety.

Nieprzyjemny zapach z toalety Wymieszaj 3 składniki i wyszoruj muszlę klozetową. Szybki i prosty trik

Jak odetkać toaletę butelką? Ten banalnie prosty trik szybko upora się z problemem

Choć to przydatny gadżet, nie każdy ma w domu przepychacz. Co, jeśli w toalecie powstanie zator? Bieg do sklepu może nie być dobrym pomysłem. Zamiast tego sprawdź, jak odetkać toaletę butelką.

  • Utnij dno plastikowej butelki. Ścianki ponacinaj wzdłuż w kilku miejscach.
  • Uciętym dnem do dołu włóż butelkę do odpływu toalety.
  • Zacznij wykonywać ruchy jak podczas przepychania - szybko i dynamicznie w górę i w dół.
  • Pamiętaj, by butelka była zakręcona. Po wszystkim po prostu wyrzuć butelkę do odpowiedniego pojemnika.

Sposób na czyste i śnieżnobiałe firanki Rozpuść w wodzie i namocz firanki. Odzyskają śnieżnobiały kolor

Jak udrożnić toaletę? Sięgnij po… worek foliowy

Przepychacz możesz również zastąpić workiem foliowym. Wyciągnij z toalety kostki i odświeżacze. Przezroczystą folię spożywczą lub sporej wielkości worek foliowy nałóż na muszlę. Zabezpiecz ją tak, by nie przedostało się powietrze, np. przy pomocy taśmy. Otwór muszli powinien być całkowicie przykryty folią. Uruchom spłuczkę, a gdy folia zacznie się unosić, szybko ją naciśnij. Powtórz kilka razy, aż zator spowodowany przez resztki jedzenia czy papier toaletowy zostanie usunięty.

Więcej o: