Najlepszy sposób na siwe włosy? Kosztuje 5 zł i na pewno masz go w domu

Jak przyciemnić siwe włosy? To prostsze niż ci się wydaje. Wystarczy użyć jednego produktu. Zamiast wydawać krocie u fryzjera, postaw na sprawdzone domowe rozwiązania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Siwienie to dla wielu osób oznaka starości. Jak się okazuje, pierwsze srebrne włosy mogą także pojawić się na głowie młodych osób. Proces może zostać także przyspieszony przez niewłaściwą dietę, genetykę, lub stres. Jeśli chcesz przyciemnić kosmyki, skorzystaj z tej naturalnej maski. Wystarczy, że użyjesz jednego produktu.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak przyciemnić siwe włosy? Użyj maski ze zmielonej kawy

Siwe odrosty są szczególnie widoczne u osób o ciemniejszych włosach. Nawet pojedyncze srebrne pasemka przyciągają wzrok. Aby je ukryć, najczęściej farbujemy włosy, lub udajemy się do fryzjera. Zabiegi tego typu są jednak dość kosztowne. Jeśli chcesz zaoszczędzić na przyciemnianiu włosów, skorzystaj z tego sprawdzonego sposobu. 

Aby przyciemnić włosy w domowych warunkach, potrzebujesz jedynie zmielonej kawy. Za jej pomocą przyrządzisz skuteczną maskę, która szybko zmieni kolor kosmyków. Zalej 8 łyżeczek proszku 100 ml gorącej wody. Przykryj naczynie pokrywką lub grubą szmatką i odczekaj 10 minut. Po upływie wyznaczonego czasu nałóż ostygniętą papkę na siwe włosy. Pozwól substancji działać przez następne pół godziny. Na sam koniec dokładnie spłucz głowę. Postaraj się całkowicie usunąć resztki kawy z kosmyków.

Co zrobić, aby wstrzymać siwienie włosów? Uzupełnij te witaminy

Preparaty nakładane bezpośrednio na głowę to dobre rozwiązanie na siwe włosy, jednak najlepszym sposobem na wstrzymanie siwienia jest odpowiednia suplementacja. Jeśli chcesz jak najdłużej utrzymać naturalny kolor kosmyków, regularnie zażywaj melaninę oraz biotynę. Warto także często spożywać jagody i borówki. Witaminy zawarte w owocach spowolnią proces, a dodatkowo pozwolą ci zadbać o zdrowie. 

Więcej o: