Zwykle je wyrzucasz, tym razem zrób z nich nawóz do storczyków. Dzięki niemu roślina pięknie zakwitnie

Jak zadbać o zdrowy rozwój storczyków? Pielęgnacja kwiatów wcale nie musi być trudna. Wystarczy, że przygotujesz domowej roboty nawóz i podlejesz nim orchidee. Dzięki temu rośliny pięknie zakwitną. Potrzebujesz zaledwie jednego produktu, który na pewno masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez kubka kawy. Jak się okazuje, brązowy napój służy nie tylko ludziom, ale także roślinom. Fusy po napoju to idealny nawóz do storczyków. Użyj go, a twoje kwiaty bujnie zakwitną.

Zobacz wideo Miniszklarnia z plastikowej butelki. Dowiedz się, jak stworzyć domową rozsadę ziół

Domowy nawóz do kwiatów. Wystarczy użyć fusów po kawie

Zdrowy rozwój storczyków wymaga użycia odpowiednich nawozów. Zamiast przepłacać za markowe produkty, skorzystaj ze sprawdzonego triku. Wszystkie składniki potrzebne roślinie dostarczysz za pomocą fusów po kawie. Po zaparzeniu porannego napoju nie wyrzucaj resztek. Zamiast tego przenieś je do innego pojemnika, a następnie zalej je wodą i odstaw na kilka godzin. 

Po odczekaniu wymaganego czasu przecedź całość przez sitko. Powstały płyn przelej do miski lub butelki z atomizerem. Dzięki temu możesz nawozić storczyki na dwa sposoby. Środkiem zamkniętym w butelce spryskaj liście rośliny oraz ziemię, w której została zasadzona. Rób to, co najmniej raz w miesiącu. Kolejnym rozwiązaniem, jest przygotowanie kąpieli dla storczyka. Przelany do miski płyn idealnie się do tego sprawdzi. Do naczynia wstaw doniczkę z kwiatem i odczekaj 20 minut. 

Gotujesz ryż? Wodą z garnka podlej storczyki

Kolejnym ciekawym sposobem na domowe nawożenie roślin jest podlewanie ich wodą ryżową. Płyn bogaty jest m.in. w fosfor, potas i żelazo. To właśnie te składniki przyspieszają kwitnięcie storczyków. Odczekaj, aż płyn przestygnie, po czym podlej nim kwiaty. Pamiętaj jednak, aby nie używać posolonej wody. Przyprawa może zaszkodzić roślinom.

Więcej o: