Zabierz na cmentarz termos z wrzątkiem. Nietypowy patent przyda się przed Wszystkimi Świętymi

Koniec października to czas, gdy sprzątamy groby naszych bliskich. Zarówno wtedy, jak i podczas wizyt w ciągu roku, warto zabierać na cmentarz termos wypełniony wrzątkiem. Dzięki temu z łatwością uporamy się z częstym problemem.

Nawet mimo zachowywania szczególnej ostrożności możemy zalać nagrobek woskiem ze zniczy. Regularne porządkowanie grobów pozwoli uniknąć trudnych zabrudzeń, nie zawsze jednak mamy na to siły, czas i możliwości. W doprowadzeniu nagrobków naszych bliskich do porządku mogą pomóc te proste sposoby. Jednym z nich jest gorąca woda.

Po więcej porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Zabierz na cmentarz termos z wrzątkiem. Nie pożałujesz

Gorąca woda to najlepszy sposób na pozbycie się zabrudzeń czy trudnych plam z rozlanego wosku. Bądźmy jednak szczerzy, znalezienie jej na cmentarzu graniczy z cudem. Z tego powodu zawsze warto zabierać ze sobą termos z wrzątkiem. Zaopatrz się też w miękką ścierkę, drewniany patyczek lub łopatkę oraz szczotkę i łagodny detergent, np. płyn do mycia naczyń.

Czym zmyć wosk z pomnika? Najprostszy sposób na usunięcie parafiny

Najprostszym sposobem na usunięcie wosku z pomnika jest polanie go gorącą wodą. Poczekaj, aż stearyna zmięknie, a następnie delikatnie podważ i zdrap ją przy pomocy drewnianego patyczka lub szpatułki. Jeśli na płycie pozostała plama lub wosku nie udało się dokładnie usunąć, sięgnij po inne metody.

Czym usunąć wosk z pomnika? Potrzebne produkty znajdziesz w kuchennej szafce

Plamy z wosku z jasnego pomnika możesz z łatwością usunąć przy pomocy soku z cytryny. Natrzyj ją połówką tego owocu, a następnie zetrzyj wilgotną ściereczką. Innym sposobem na pozbycie się zabrudzeń jest woda z dodatkiem odrobiny płynu do mycia naczyń lub szarego mydła. Większe plamy wyszoruj przy pomocy miękkiej szczotki. Pomnik umyj ściereczką zwilżoną ciepłą wodą i odrobiną detergentu. Na koniec wytrzyj do sucha.

Plamy usuniesz też przy pomocy sody oczyszczonej. Możesz przygotować pastę w domu i przełożyć ją do pojemnika lub zabrać na cmentarz opakowanie. Nałóż sodę na zabrudzenia i delikatnie wetrzyj szczotką. Nie trzyj zbyt mocno, by nie zarysować płyty. Pozostaw na kilka minut, a następnie zetrzyj wilgotną ściereczką. Dokładnie usuń resztki produktu, by nie pozostawić białych zacieków.

Więcej o: