Zabierz na cmentarz termos z wrzątkiem. Nietypowy patent przyda się przed Wszystkimi Świętymi

Koniec października to czas, gdy sprzątamy groby naszych bliskich. Zarówno wtedy, jak i podczas wizyt w ciągu roku, warto zabierać na cmentarz termos wypełniony wrzątkiem. Dzięki temu z łatwością uporamy się z częstym problemem.

Nawet mimo zachowywania szczególnej ostrożności możemy zalać nagrobek woskiem ze zniczy. Regularne porządkowanie grobów pozwoli uniknąć trudnych zabrudzeń, nie zawsze jednak mamy na to siły, czas i możliwości. W doprowadzeniu nagrobków naszych bliskich do porządku mogą pomóc te proste sposoby. Jednym z nich jest gorąca woda.

Po więcej porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Zabierz na cmentarz termos z wrzątkiem. Nie pożałujesz

Gorąca woda to najlepszy sposób na pozbycie się zabrudzeń czy trudnych plam z rozlanego wosku. Bądźmy jednak szczerzy, znalezienie jej na cmentarzu graniczy z cudem. Z tego powodu zawsze warto zabierać ze sobą termos z wrzątkiem. Zaopatrz się też w miękką ścierkę, drewniany patyczek lub łopatkę oraz szczotkę i łagodny detergent, np. płyn do mycia naczyń.

Skrop wiązanki woskiem i zapomnij o powszechnym problemie. Wystarczy niewielka ilość Jak zabezpieczyć wiązanki na cmentarz? Zastosuj ten banalny trik

Czym zmyć wosk z pomnika? Najprostszy sposób na usunięcie parafiny

Najprostszym sposobem na usunięcie wosku z pomnika jest polanie go gorącą wodą. Poczekaj, aż stearyna zmięknie, a następnie delikatnie podważ i zdrap ją przy pomocy drewnianego patyczka lub szpatułki. Jeśli na płycie pozostała plama lub wosku nie udało się dokładnie usunąć, sięgnij po inne metody.

Co robić, by znicze paliły się dłużej? (zdj. ilustracyjne) Rozsyp wokół knota odrobinę tego produktu. Znicze będą palić się dłużej

Czym usunąć wosk z pomnika? Potrzebne produkty znajdziesz w kuchennej szafce

Plamy z wosku z jasnego pomnika możesz z łatwością usunąć przy pomocy soku z cytryny. Natrzyj ją połówką tego owocu, a następnie zetrzyj wilgotną ściereczką. Innym sposobem na pozbycie się zabrudzeń jest woda z dodatkiem odrobiny płynu do mycia naczyń lub szarego mydła. Większe plamy wyszoruj przy pomocy miękkiej szczotki. Pomnik umyj ściereczką zwilżoną ciepłą wodą i odrobiną detergentu. Na koniec wytrzyj do sucha.

Plamy usuniesz też przy pomocy sody oczyszczonej. Możesz przygotować pastę w domu i przełożyć ją do pojemnika lub zabrać na cmentarz opakowanie. Nałóż sodę na zabrudzenia i delikatnie wetrzyj szczotką. Nie trzyj zbyt mocno, by nie zarysować płyty. Pozostaw na kilka minut, a następnie zetrzyj wilgotną ściereczką. Dokładnie usuń resztki produktu, by nie pozostawić białych zacieków.

Więcej o: