Rozetrzyj ją i zalej szklanką ciepłej wody. Naczynia będą błyszczeć jak nigdy

Mięta jest bardzo popularną rośliną, która może mieć szerokie zastosowanie zarówno w gotowaniu, jak i w leczeniu. Mało kto wie, że zioło sprawdzi się też jako środek do sprzątania. Poznaj nietypowe sposoby zastosowania mięty. Jak przygotować ekologiczny płyn do mycia naczyń?

Mięta jest doceniana zarówno w medycynie, gotowaniu, jak i... w sprzątaniu. Niewiele osób o tym wie, ale ta popularna roślina dzięki swoim właściwościom może pomóc w czyszczeniu talerzy czy podłogi. To tani i ekologiczny środek. Wykorzystując go, w mig zapomnisz o drogich, chemicznych preparatach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Mięta. Właściwości lecznicze popularnego zioła

Mięta świetnie łagodzi wszelkie podrażnienia układu pokarmowego i zmniejsza doskwierający ból. Pomaga na wzdęcia i zaparcia, a wszystko za sprawą zawartego w liściach mentolu. Wspiera też organizm w walce z chorobami układu oddechowego. Na te i podobne dolegliwości najlepiej sprawdza się picie odpowiednio przygotowanego naparu.

Co można zrobić z miętą? Wykorzystaj ją do przygotowania ekologicznego płynu do naczyń

Z mięty można przygotować w pełni ekologiczny i tani płyn do mycia naczyń. Wystarczy delikatnie zetrzeć w misce garść ziół i dolać do nich sok z wyciśniętej cytryny. Kolejnym krokiem jest zalanie mieszanki połową szklanki ciepłej wody i dokładne wymieszanie. Po godzinie, gdy płyn ostygnie, można go wykorzystać do mycia szklanek i talerzy. Nie dość, że powierzchnia będzie lśnić, to jeszcze zyska przyjemny, ziołowy zapach

Co zrobić z dużą ilością mięty? Przygotuj miętowy płyn do mycia podłóg

Z mięty można też przygotować płyn do mycia podłóg, dzięki któremu panele będą zdezynfekowane i zalśnią jak nowe.

Składniki:

  • 1 szklanka mocnej miętowej herbaty
  • 1 szklanka destylowanego białego octu winnego
  • 1 szklanka spirytusu
  • 5 kropli płynu do naczyń

Wystarczy wlać wszystkie składniki do butelki z atomizerem, wstrząsnąć do całkowitego połączenia się produktów, rozpylić na podłodze i wyczyścić ją przy pomocy mopa.

Więcej o: