Co zrobić, aby znicze paliły się dłużej? Sprawdź te dwa szczegóły, a znacznie wydłużysz ich żywotność

Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspomnień. Podczas tego podniosłego święta nie można jednak zapomnieć o kwestiach finansowych. Jeśli nie chcesz przepłacać za znicze niskiej jakości, sprawdź te dwa szczegóły. Dzięki nim będą palić się o wiele dłużej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, aby znicze kupione na Wszystkich Świętych paliły się dłużej? Jest na to kilka sposobów. Jeśli chcesz zapewnić wkładowi jak najdłuższą żywotność, koniecznie poznaj te dwie zasady.

Zobacz wideo Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Co zrobić, żeby znicz dłużej się palił? Długość wkładu i grubość knota mają duże znaczenie

Najprostszym sposobem na wydłużenie żywotności znicza jest wybranie odpowiedniego wkładu. Większe produkty utrzymują płomień o wiele dłużej od mniejszych. Przy zakupie ozdób zwróć także uwagę na grubość knota. Zbyt szeroki knot o wiele szybciej wypali wosk. Z kolei zbyt cienkie zarzewie może zostać łatwo zagaszone przez wiatr. Jeśli chcesz, aby postawione na nagrobkach znicze paliły się przez długi czas, wybierz wysoki wkład ze średnio grubym knotem. 

Czy materiał, z którego wykonany jest wkład, ma znaczenie? Unikaj tych świec

Najdłużej ze wszystkich wkładów palą się te przygotowane z naturalnych składników. Soja czy w wosk pszczeli wytrzymają o wiele dłużej od parafinowych świec. Z tego powodu różnica cen pomiędzy tymi produktami jest naprawdę spora. Mała świeca parafinowa będzie się palić mniej więcej od 35 do 40 godzin. Z kolei naturalne wkłady są w stanie wytrzymać nawet dwa razy tyle. Jeśli jednak chcesz zdecydować się na wkład wykonany ze sztucznych materiałów, przed zakupem koniecznie zważ go w ręce. 

Producenci zniczy i wkładów zwykle próbują jak najwięcej zarobić na Wszystkich Świętych. Z tego powodu parafinowe świecie mogą zawierać mniej materiału, niż może się to wydawać. Kupując świece zważ każdą w ręce - im cięższy produkt, tym dłużej będzie się palić.

Więcej o: