Weź kilka kawałków i rozłóż w każdym pomieszczeniu. Żaden szczur się nie przeciśnie

Szczury są inteligentnymi zwierzętami, dlatego gdy pojawią się w domu lub piwnicy, pozbycie się ich może być nie lada wyzwaniem. Sprawdź, jak w humanitarny sposób odstraszyć szkodniki. Nie potrzebujesz do tego trutek i pułapek. Dzięki tej metodzie szczury szybko poszukają sobie nowego miejsca.

Pojawienie się szczurów to problem, który nie występuje tylko na wsiach. W miastach stworzenia również szukają pożywienia i schronienia przed zimą, dlatego może się zdarzyć, że zamieszkają w zaciemnionej piwnicy lub pod podłogą. Na szczęście można się ich pozbyć bez konieczności stosowania trutek. Sprawdź, jak w humanitarny sposób odstraszyć szczura.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Czy szczury są groźne dla człowieka? Przenoszą różne choroby

Szczury są nosicielami wielu groźnych chorób, takich jak wścieklizna, włośnica i salmonelloza. Patogeny mogą zostać przeniesione na człowieka poprzez zanieczyszczenie jedzenia szczurzymi odchodami. Z tego względu, jeśli zauważymy obecność szkodników, warto się ich jak najszybciej pozbyć. Choć gryzonie zazwyczaj unikają bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, zdarza się, że atakują, jeśli poczują zagrożenie. Skutkiem mogą być bolesne zadrapania lub pogryzienia. Należy bezwzględnie chronić przed nimi małe dzieci i zwierzęta.

Co zrobić, aby pozbyć się szczurów? Weź kilka kawałków i rozsyp w zakamarkach

Szczury, tak samo jak inne szkodniki, nie znoszą niektórych zapachów, które działają na nie odstraszająco. Należą do nich rumianek, czosnek, dzika mięta, cytryna, oleander i wrotycz. Dobrym sposobem jest układanie doniczek z tymi roślinami przy drzwiach i oknach, podsypywanie zakamarków ususzonymi ziołami lub skraplanie pomieszczeń zapachami, na przykład cytryną. Sprawdzi się też umieszczanie przy wejściach przekrojonych na pół ząbków czosnku, który drażni szczury. Profilaktycznie warto pamiętać, by jak najczęściej usuwać odpady i nie zostawiać ich niezabezpieczonych na posesji. Należy upewnić się, że kontenery mają szczelne zamknięcia, a szkodniki nie będą miały do nich łatwego dostępu.

Więcej o: