Ten dodatek do herbaty to prawdziwy pogromca plam z potu. Polej nim zabrudzenia, a nie pożałujesz

Chyba każdy z nas choć razy przepocił jasne ubrania. Powstałe w ten sposób plamy potrafią odbarwić tkaninę. Elegancka biała odzież szybko traci swoje walory, gdy pod pachami gołym okiem widać żółte zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Poznaj najlepsze triki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Plamy z potu są szczególnie widoczne na białych ubraniach. Nieestetyczne przebarwienia można łatwo usunąć dzięki jednemu banalnemu trikowi. Skorzystaj z tego popularnego dodatku do herbaty, a twoja odzież odzyska dawny śnieżnobiały błysk.

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Zamocz ubrania w wodzie z tym produktem, a odzyskają swój kolor. To najlepszy domowy wybielacz

Markowe wybielacze chemiczne, mają specyficzny ostry zapach i potrafią kosztować niemałe kwoty. Zamiast korzystać z oklepanych metod, sięgnij po sprawdzone domowe triki. Sok z cytryny to nie tylko świetny dodatek do herbaty lub ryby, ale także naturalny wybielacz do ubrań. Dzięki wielu kwasom w składzie zaledwie jeden owoc wystarczy do odświeżenia koloru odzieży. Pamiętaj jednak, aby nie wylewać soku bezpośrednio na pranie. W ten sposób możesz uszkodzić ubrania.

Zamiast tego przygotuj pustką szklankę, a następnie dolej do niej po równo soku z cytryny oraz wody. Tak przygotowany środek wymieszaj, a następnie nałóż go na plamy. Odczekaj 15 minut, po czym włóż ubrania do pralki i nastaw odpowiedni program. Żółte plamy znikną już po pierwszym praniu. 

Inne sposoby na plamy z potu. Biały ocet i pasta przywrócą kolor ubraniom

Jeśli nie masz pod ręką cytryny, przebarwienia z potu usuniesz także pastą do zębów. Produkt dentystyczny poradzi sobie z plamami w zaledwie kwadrans. Wystarczy, że nałożysz środek na zabrudzenia, a następnie delikatnie go wetrzesz. Po piętnastu minutach wypierz ubrania w pralce. Pamiętaj jednak, że pasta wykorzystana w tym triku nie może zawierać barwników. 

Kolejnym ciekawym sposobem na pozbycie się plam z potu jest biały ocet. Nie dość, że kwas usunie nieestetyczne przebarwienia, to w dodatku zmiękczy tkaninę oraz ją zdezynfekuje. Co więcej, środek nie tylko pozbędzie się zabrudzeń, lecz także zakonserwuje ubrania. Dzięki temu o wiele rzadziej pojawiać się na nich będą nowe plamy z potu. Rozlej ocet na zabrudzeniach, po czym od razu je wypierz. Efekt na pewno cię zaskoczy.

Więcej o: