Umieść to w mikrofalówce i ustaw grzanie na 5 minut. Tłuszcz zejdzie bez szorowania

Każdy sprzęt, z którego korzystamy do przygotowania jedzenia, należy regularnie myć. Niektórzy odwlekają to w czasie, a powierzchnia pokrywa się coraz trudniejszym do usunięcia brudem. Na szczęście można sobie z nim poradzić domowymi sposobami. Jak wyczyścić mikrofalówkę bez szorowania?

Mikrofalówkę ma prawie każdy. Urządzenie bardzo ułatwia codzienne życie dzięki możliwości szybkiego podgrzania jedzenia. W dodatku sprzęt jest łatwy w obsłudze, dlatego nada się praktycznie dla każdego. Problem może przysporzyć utrzymanie go w czystości. Jeśli zapomni się o regularnym czyszczeniu, zasychający tłuszcz i zabrudzenia będą coraz trudniejsze do usunięcia. Na szczęście istnieje prosta metoda, która rozwiąże problem. Dzięki niej szybko zapomnisz o żmudnym szorowaniu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Jak najlepiej czyścić mikrofalówkę? Wykorzystaj sok z cytryny

Świetnym sposobem na wyczyszczenie mikrofalówki bez użycia mocnych detergentów jest zastosowanie soku z cytryny. Wystarczy przeciąć owoc na pół, wycisnąć płyn do niewielkiej miseczki, dolać odrobinę wody i umieścić w urządzeniu. Podgrzewanie przez około 5 minut sprawi, że sok z wodą zaczną parować i rozpuszczą zalegające w środku zabrudzenia z tłuszczu i resztek jedzenia. Gdy program zakończy działanie, pozostaw miseczkę w mikrofalówce jeszcze na około 5-10 minut. Po tym czasie wyjmij naczynie i przetrzyj zabrudzenia gąbką — powinny odchodzić bez większego wysiłku.

PranieSuszysz pranie w ten sposób? To błąd. Możesz przez to zwiększyć rachunki

Jak umyć mikrofalówkę w środku? Pomoże ci niezastąpiony w sprzątaniu ocet

Innym sposobem jest podgrzewanie miseczki z nieco inną zawartością. Jeśli nie masz w domu cytryny, zastąp ją octem. Rozrób go pół na pół z wodą, włóż do urządzenia i ustaw grzanie na 5 minut, a później pozostaw naczynie w środku na kolejne 5. Po tym czasie otwórz mikrofalówkę, wyciągnij ostrożnie miseczkę (uważaj, żeby się nie poparzyć) i usuń resztki zabrudzeń gąbką lub miękką ściereczką.

Jak dbać o grudnik?Jak dbać o grudnik? Pielęgnacja jest banalnie prosta

Więcej o: