Domowe sposoby na długie i gęste rzęsy. Pomoże produkt, którego zazwyczaj używasz w kuchni

Wiele osób marzy o długich, gęstych rzęsach, które przykuwają wzrok. Niestety ze względu na wiele czynników, taki efekt pozostaje w sferze marzeń. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym wzmocnisz włoski bez wychodzenia z domu. Sprawdź, co należy zrobić.

Wyraziste spojrzenie przykuwa wzrok innych, dlatego nic dziwnego, że wiele osób marzy o naturalnie długich i gęstych rzęsach. Osiągnięcie takiego efektu wydaje się trudne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wzmocnić włoski domowymi sposobami. Efekty powinny być zauważalne już po kilku tygodniach. Wystarczy zastosowanie produktów, których zazwyczaj używasz w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Oliwę bazyliową zrobisz z łatwością sam

Jak przedłużyć rzęsy domowymi sposobami? Wzmocnij je produktem z kuchennej szafki

Jednym z produktów, który zapewne masz w domu, a który wzmocni i zagęści rzęsy, jest oliwa z oliwek. Jest źródłem witaminy A, B, C, E, D i K, potasu, magnezu i fosforu. Wystarczy przygotować starą szczoteczkę po tuszu do rzęs (ważne, by została wcześniej dokładnie umyta) i zaaplikować przy jej pomocy produkt — od nasady aż po końcówki włosków. Zabieg warto stosować codziennie wieczorem przez około miesiąc. Należy uważać, by nie przesadzić z ilością oliwy. Jeśli tłuszcz dostanie się do oczu, może wywołać reakcje niepożądane. Gdy zauważysz łzawienie, swędzenie lub zaczerwienienie, zaprzestań jego stosowania.

Jak pobudzić wzrost rzęs? Zazwyczaj ją pijesz, tym razem nałóż na włoski

Innym sposobem jest wykorzystanie zielonej herbaty, która zapobiegnie kruszeniu się i wypadaniu rzęs. Produkt zawiera mnóstwo antyoksydantów i witamin, dlatego w tym przypadku sprawdzi się nie tylko do picia. Wystarczy połączyć torebkę herbaty z ciepłą wodą i zaaplikować na rzęsy przy pomocy szczoteczki po tuszu. Innym sposobem jest namaczanie wacików kosmetycznych w roztworze i pocieranie oczu. Pamiętaj, by nie zalewać saszetki wrzątkiem. Kuracja powinna trwać miesiąc i może być stosowana nawet 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. 

Więcej o: