Zamiast wyrzucać skórkę od banana do śmieci, przetrzyj nią twarz. Takiego efektu się nie spodziewasz

Zazwyczaj po zjedzeniu banana wyrzucamy skórkę owocu do śmieci. Okazuje się, że można ją ponownie wykorzystać jako kosmetyk do pielęgnacji twarzy. To prosty i tani sposób na zdrową cerę bez konieczności wydawania pieniędzy na drogie kosmetyki. Sprawdź, co należy zrobić.

Banany są w Polsce bardzo popularne. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale skórkę po zjedzonym owocu można wykorzystać ponownie, na przykład w celu dostarczenia skórze twarzy odpowiednich witamin. Takie rozwiązania nie dość, że są tanie, to jeszcze w pełni ekologiczne. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Czy można smarować twarz skórką od banana? Sprawdź, na czym polega ta nietypowa metoda pielęgnacji

Choć pomysł pocierania twarzy skórką od banana nie jest jeszcze zbyt popularny, warto dowiedzieć się, jako korzyści przyniesie skórze takie działanie. To świetna metoda dla osób, które borykają się z problemem suchości, a także trądzikiem i innymi niedoskonałościami. Miąższ i wewnętrzna strona skórki zawierają wiele antyoksydantów i witamin: A, B6, C, E i K.
TikTokerka Jen Jones w jednym z opublikowanych nagrań pokazała, jak przeprowadzić taki zabieg. Wystarczy wetrzeć łupinę owocu w oczyszczoną skórę twarzy pamiętając o tym, by ominąć okolice oczu i ust. Po 30 minutach należy zmyć pozostałości ciepłą wodą. Przed podjęciem działań konieczne jest upewnienie się, że nie ma się uczulenia na banany.

Rozetrzyj i zalej szklanką ciepłej wody. Naczynia będą błyszczeć jak nigdy Rozetrzyj i zalej szklanką wody. Naczynia będą błyszczeć jak nigdy

Do czego można wykorzystać skórkę od banana? Pomoże nie tylko w pielęgnacji ciała

Skórkę od banana można wykorzystać w domu również w innych celach:

  1. Nawóz do roślin — Włóż skórki do słoika, zalej ostudzoną wodą (ważne, by była przegotowana), zakręć i odstaw na tydzień w suche miejsce. Po tym czasie podlewaj bezpośrednio rośliny uzyskaną miksturą.
  2. Polerowanie butów — Wypoleruj skórką obuwie z tworzywa skóropodobnego, a po kilku minutach usuń nadmiar miąższu miękką ściereczką.
  3. Polerowanie sztućców — Skórka od banana ze względu na swoje właściwości sprawdzi się do polerowania srebrnych sztućców. Wystarczy przetrzeć je wewnętrzną stroną łupiny i usunąć resztki ścierką lub gąbką.

Weź kilka kawałków i rozłóż w każdym pomieszczeniu. Żaden szczur się nie przeciśnie Weź kilka kawałków i rozłóż w pomieszczeniach. Szczur się nie przeciśnie

Więcej o: