Czym wyczyścić słuchawkę od prysznica? Nietypowy trend podbija Internet. "Teraz muszę to zrobić"

Sprzątanie łazienki to męcząca czynność, zwłaszcza gdy nie posiada się wiedzy, jak szybko i dokładnie pozbyć się zabrudzeń. W ostatnim czasie Internet podbija metoda pewnej TikTokerki, która pokazała, jak wyczyścić słuchawkę prysznicową. Sprawdź, co należy zrobić.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że słuchawka od prysznica, tak jak i pozostałe elementy kabiny, również wymaga regularnego czyszczenia. Co jednak zrobić, gdy w środku gromadzi się trudny do usunięcia kamień i brud, przez co korzystanie ze sprzętu nie jest już zbyt komfortowe? Pewna TikTokerka znalazła na to sposób. Choć metoda może wydać się kontrowersyjna i nieco "obrzydzająca", Creepykiki w jednym z nagrań zapewniła, że działa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jak wyczyścić słuchawkę od prysznica? Nietypowy trend podbija Internet

Jeśli chcesz dokładnie wyczyścić słuchawkę prysznicową, zwróć uwagę na otwory, z których wycieka woda. W takich zakamarkach często pojawia się osad z kamienia, który po jakimś czasie blokuje przepływ cieczy i jest coraz trudniejszy do usunięcia. TikTokerka Creepykiki znalazła na to sposób. Wystarczy przygotować plastikowy woreczek, wlać do środka ocet winny, a następnie nałożyć go na słuchawkę i zabezpieczyć tak, by cała była zanurzona w płynie. Po kilku godzinach okaże się, jak duża ilość brudu wydobędzie się z maleńkich otworów.

Obserwatorzy w komentarzach pod filmikiem wyrazili swoje opinie na temat nietypowego sposobu czyszczenia słuchawki. Wielu z nich stwierdziło, że metoda jest warta zachodu i przyniesie świetne rezultaty.

Tak, ocet działa dobrze na wszystko. Zawsze go używam, nawet do czajnika. Jeśli nie chcesz nieprzyjemnego zapachu, dodaj cytryny.
Teraz muszę to zrobić.
Podoba mi się to, co robisz.

Jak wyczyścić wąż prysznicowy z zewnątrz? Zanurz go w tym płynie

Oprócz samej słuchawki równie ważne jest czyszczenie węża prysznicowego. Na samym początku należy wyjąć z kabiny wszystkie kosmetyki i inne przedmioty, a następnie odkręcić rurę od baterii. Kolejnym krokiem jest zanurzenie sprzętu w roztworze octu, wody i, opcjonalnie, kwasku cytrynowego. Po godzinie wystarczy wyczyścić resztki zabrudzeń, na przykład przy pomocy starej szczoteczki do zębów, a na koniec opłukać węża wodą i przymocować go z powrotem.

Więcej o: