Jaki jest skuteczny sposób na pleśń w doniczce? Problem szybko rozwiążesz popularną przyprawą

Pleśń w doniczce to problem, z którym boryka się wielu fanów roślin doniczkowych. Jak sobie poradzić z białym nalotem i zainfekowaną glebą? Pomogą sposoby, które stosowały już nasze babcie. Wykorzystaj popularną przyprawę i sprawdź, na czym polega metoda wypiekania ziemi w piecu.

Przelewanie kwiatów, zwłaszcza jesienią, gdy rośliny potrzebują mniej wody, prowadzi do powstawania pleśni w ziemi. Innymi czynnikami, które mają na to wpływ, są wysoka wilgotność powietrza i niedobór światła. Okazuje się, że istnieją skuteczne sposoby, by rozwiązać problem. Na niewielkie infekcje sprawdzi się zastosowanie pewnej popularnej przyprawy, a na większy kłopot pomoże... wypiekanie ziemi w piecu. Dowiedz się, jak uratować zapleśniałą ziemię doniczkową.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia?

Jak usunąć biały nalot z ziemi w doniczce? Wykorzystaj popularną przyprawę

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się niewielkiej pleśni w doniczce jest zastosowanie cynamonu, który ma właściwości grzybobójcze. Wystarczy zaledwie jedna łyżeczka zmielonej przyprawy, by rozwiązać problem. Jeśli chcesz uzyskać lepszy efekt, możesz wymieszać ją z wierzchnią warstwą gleby, jednak pierwszą czynnością zawsze powinno być zebranie pleśni. Sposób sprawdzi się też w walce z mszycą i do odstraszenia mrówek. 

Czym wyczyścić fugi?Czym wyczyścić fugi? Zmieszaj te dwa produkty. Usuniesz nie tylko pleśń

Jak zlikwidować pleśń w doniczce? Domowe sposoby szybko rozprawią się z problemem

Gdy problem jest większy, a cynamon nie pomaga, wypróbuj sposób polegający na wypiekaniu ziemi w piekarniku. Usuń wierzchnią warstwę pleśni, wysyp glebę na blachę piekarnika i zapiecz bez przykrycia w piekarniku nagrzanym do 60-80 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura może przyczynić się do wyjałowienia. Po 30 minutach i kilkukrotnym przemieszaniu można włożyć ziemię z powrotem do doniczki, upewniając się, że zdążyła ostygnąć. Sposób warto stosować zawsze, gdy zauważysz pierwsze oznaki pleśni.

Zamiast wyrzucać do śmieci, przetrzyj twarz skórką od banana. Takiego efektu się nie spodziewaszNie wyrzucaj skórki od banana, a przetrzyj nią twarz. Efekt cię zachwyci

Więcej o: