Co zrobić, gdy zmywarka nie domywa naczyń? Zwróć uwagę na czystość tego elementu

Czyszczenie zmywarki nie należy do przyjemnych, jednak warto robić to regularnie, by maszyna nie pozostawiała zabrudzeń na naczyniach i mogła nam służyć jak najdłużej. Gdy zauważysz brud na szklankach, zwróć uwagę na ten konkretny element. Możliwe, że to on stanowi przyczynę problemu.

Czyszczenie zmywarki nie jest przyjemne i nie każdy lubi to robić. Czasem okazuje się, że mimo regularnego dbania o czystość sprzętu naczynia po myciu wciąż są brudne. Przyczyną może być pewien element, o którym zazwyczaj się zapomina, a który również wymaga starannej pielęgnacji. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, by zmywarka służyła latami bez pozostawiania przykrych doświadczeń w postaci niedomytych talerzy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Co zrobić, gdy zmywarka nie domywa naczyń? Nie zapomnij o umyciu tego elementu

Istotnym elementem każdej zmywarki są śmigła, które wypuszczają wodę w celu umycia naczyń. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że takie elementy również wymagają regularnego czyszczenia. Spryskiwacze posiadają małe dziurki, w których co jakiś czas gromadzi się trudny do usunięcia kamień, a który później osiada na innych częściach urządzenia. Jeśli chcesz je wyczyścić, odkręć plastikową nakrętkę u podstawy i pozbądź się zabrudzeń. Możesz wykorzystać w tym celu gąbkę zamoczoną w occie. Gdy wszystkie otwory zostaną udrożnione, przymocuj element z powrotem i ciesz się na nowo nieskazitelną czystością talerzy i szklanek.

KaloryferNie grzeje kaloryfer? Problem rozwiążesz z tym trikiem. "U mnie działa"

Jak wyczyścić zmywarkę sodą oczyszczoną? Tanim sposobem otrzymasz spektakularny efekt

Soda oczyszczona świetnie sprawdzi się jako środek do czyszczenia zmywarki. Wystarczy wyciągnąć wszystkie elementy (na przykład kosze i filtr), połączyć sodę z wodą tak, by utworzyć gęstą pastę i rozprowadzić ją po urządzeniu przy pomocy miękkiej, zwilżonej szmatki. Po kilku minutach należy wyszorować zmywarkę w środku i nastawić program płukania, by pozbyć się resztek produktu i zabrudzeń. To jeden z najszybszych i najprostszych sposobów na umycie urządzenia.

sposób na worki pod oczamiJak pozbyć się worków pod oczami? Ten sposób pomoże zadbać o skórę

Więcej o: