Co zrobić, gdy zmywarka nie domywa naczyń? Zwróć uwagę na czystość tego elementu

Czyszczenie zmywarki nie należy do przyjemnych, jednak warto robić to regularnie, by maszyna nie pozostawiała zabrudzeń na naczyniach i mogła nam służyć jak najdłużej. Gdy zauważysz brud na szklankach, zwróć uwagę na ten konkretny element. Możliwe, że to on stanowi przyczynę problemu.

Czyszczenie zmywarki nie jest przyjemne i nie każdy lubi to robić. Czasem okazuje się, że mimo regularnego dbania o czystość sprzętu naczynia po myciu wciąż są brudne. Przyczyną może być pewien element, o którym zazwyczaj się zapomina, a który również wymaga starannej pielęgnacji. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, by zmywarka służyła latami bez pozostawiania przykrych doświadczeń w postaci niedomytych talerzy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Co zrobić, gdy zmywarka nie domywa naczyń? Nie zapomnij o umyciu tego elementu

Istotnym elementem każdej zmywarki są śmigła, które wypuszczają wodę w celu umycia naczyń. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że takie elementy również wymagają regularnego czyszczenia. Spryskiwacze posiadają małe dziurki, w których co jakiś czas gromadzi się trudny do usunięcia kamień, a który później osiada na innych częściach urządzenia. Jeśli chcesz je wyczyścić, odkręć plastikową nakrętkę u podstawy i pozbądź się zabrudzeń. Możesz wykorzystać w tym celu gąbkę zamoczoną w occie. Gdy wszystkie otwory zostaną udrożnione, przymocuj element z powrotem i ciesz się na nowo nieskazitelną czystością talerzy i szklanek.

Jak wyczyścić zmywarkę sodą oczyszczoną? Tanim sposobem otrzymasz spektakularny efekt

Soda oczyszczona świetnie sprawdzi się jako środek do czyszczenia zmywarki. Wystarczy wyciągnąć wszystkie elementy (na przykład kosze i filtr), połączyć sodę z wodą tak, by utworzyć gęstą pastę i rozprowadzić ją po urządzeniu przy pomocy miękkiej, zwilżonej szmatki. Po kilku minutach należy wyszorować zmywarkę w środku i nastawić program płukania, by pozbyć się resztek produktu i zabrudzeń. To jeden z najszybszych i najprostszych sposobów na umycie urządzenia.

Więcej o: