Co zrobić ze starymi gazetami? Wypróbuj ten tani trik. Jego działanie cię zaskoczy

Jeśli masz w domu dużo starych gazet i zero pomysłów, jak je wykorzystać, wypróbuj ten tani trik. To świetny sposób na sprzątanie bez potrzeby wydawania pieniędzy na specjalne ściereczki czy ręczniki papierowe. Co zrobić z przeczytanymi magazynami? Te nietypowe metody cię zaskoczą.

Regularne sprzątanie mieszkania jest bardzo ważne, jeśli chcemy utrzymać czystość i porządek. Okazuje się, że nie zawsze trzeba wydawać pieniądze na miękkie ściereczki i gąbki, które ułatwiają zadanie. Dobrze sprawdzi się też zastosowanie starych gazet, które już przeczytaliśmy i nie są nam więcej do niczego potrzebne. Sprawdź, jak ponownie wykorzystać zbędne magazyny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Co zrobić z przeczytanymi gazetami? Wykorzystaj je do czyszczenia różnych powierzchni

Jeśli chcesz obserwować złotą jesień i widoki bez zakłóceń w postaci smug i brudu na szybach, wykorzystaj do czyszczenia okien stare gazety, które z powodzeniem zastąpią ścierki z mikrofibry i ręczniki papierowe. Wystarczy, że zmoczysz je płynem do mycia szyb, octem albo innym wykorzystywanym do czyszczenia detergentem i umyjesz lub wypolerujesz okna. Metoda dobrze sprawdzi się też na lustrach i innych powierzchniach ze szkła.

Co można zrobić ze starego papieru? Gazety sprawdzą się w wielu przypadkach

Stare gazety można wykorzystać również w innych celach.

  1. Wyłóż gazetami półki w kuchni — To prosty sposób na zabezpieczenie mebli przed zabrudzeniami. Gdy powierzchnia ulegnie zabrudzeniu, wystarczy wymienić magazyn na inny.
  2. Ułóż papier pod obrusem — Często używane stoły szybko ulegają uszkodzeniom. Wyłożenie ich gazetami to najszybszy sposób zapobiegania przed powstaniem ubytków.
  3. Pakowanie paczek — zamiast kupować folię bąbelkową i inne materiały zabezpieczające paczki, wykorzystaj stare gazety.
  4. Wypchaj buty gazetami — Zanim schowasz buty do szafki lub w inne miejsce, wypchaj je starymi gazetami. Metoda pomoże uniknąć odkształcenia się materiału.
Więcej o: