Jak doprać skarpetki? Będą wyglądały jak nowe, jeśli dodasz do prania szklankę tego produktu

Jak doprać skarpetki, żeby znów były białe? Odzyskanie bieli z mocno zabrudzonego materiału może wydawać się trudne, jednak domowe sposoby szybko i skutecznie rozwiążą problem. Wystarczy zastosowanie kilku produktów, które na co dzień wykorzystujemy w kuchni.

Zdarza się, że sklepowe detergenty nie rozwiązują problemu brudnych skarpetek. Gdy tak się dzieje, to czas, by sięgnąć po domowe metody. Z pomocą przyjdą produkty, które zapewne znajdziesz w swojej kuchennej szafce. Dzięki nim materiał będzie świeży i pachnący, a widok czystej pary przywoła miłe wspomnienie z momentu zakupu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Termofor ze skarpetki i ryżu? To naprawdę działa!

Jak prać skarpetki, żeby były białe? Wykorzystaj ocet i wodę

Jednym z najprostszych produktów używanych zarówno w kuchni, jak i do czyszczenia jest ocet. Płyn nie jest drogi, a świetnie rozwiązuje wiele problemów, z którymi boryka się praktycznie każdy z nas. Tym prostym preparatem można szybko odstraszyć szkodniki oraz wyczyścić różne powierzchnie. Jeśli chcesz skutecznie doprać skarpetki, do 500 ml wody wlej szklankę octu, a następnie zamocz materiał w powstałym roztworze na około pół godziny. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się zabrudzeń, ale również i bakterii. Po wszystkim wypierz skarpetki w pralce standardowym sposobem.

Jak skutecznie wyprać skarpetki? Zagotuj je w wodzie z cytryną lub namocz materiał w roztworze z aspiryną

Kolejnym patentem na wyczyszczenie brudnych skarpetek jest gotowanie ich w wodzie z sokiem z cytryny przez 20 minut. Jeśli nie masz w domu tych owoców, równie skuteczne działanie przyniesie rozpuszczenie w wodzie kilku tabletek aspiryny i namoczenie materiału w roztworze. Po godzinie wystarczy wyprać skarpetki w pralce.

W czym doprać skarpetki? Do czyszczenia kolorowego materiału wykorzystaj szare mydło

Kolorowe skarpetki również wymagają starannej pielęgnacji. Możesz wyczyścić je szarym mydłem. Wystarczy, że zamoczysz materiał w wodzie z dodatkiem tego produktu na kilkadziesiąt minut, a później wypierzesz je w pralce. Możesz wlać roztwór bezpośrednio do urządzenia, włożyć do środka skarpetki i nastawić program.

Więcej o: