Jak wygląda grób księżnej Diany po ponad 20 latach od jej śmierci? Ten widok może zadziwić

Choć od śmierci księżnej Diany minęło już ponad 20 lat, to Spencer dalej zajmuje ważne miejsce w sercach Brytyjczyków. W ostatnim czasie w mediach pojawiły się zdjęcia grobowca, które zaniepokoiły fanów zmarłej księżnej. Oświadczenie w tej sprawie wydał rzecznik posiadłości na terenie, której została pochowana Diana.

Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym, do którego doszło w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku. Miała 36 lat. Jej pogrzeb odbył się 6 września 1997 roku w Londynie, na trasie przejazdu trumny zgromadziło się ponad milion osób, z kolei transmisję pogrzebową przed telewizorami śledziło 2,5 mln osób. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Grobowiec księżnej Diany znajduje się na środku jeziora

Grób księżnej Diany znajduje się na terenie jej rodzinnej posiadłości Althorp, gdzie mieszka jej brat Charles Spencer - podaje brytyjskie dziennik "The Sun". Grobowiec "królowej ludzkich serc" położony jest na wyspie pośrodku jeziora Owal, które jest częścią Ogrodu Przyjemności w Althorp. Grobowiec jest otoczony 36 dębami, które symbolizują każdy rok życia księżnej. Wokół posadzone zostały także ulubione kwiaty Diany. Białe róże, niezapominajki i tulipany.

Niestety w sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać, że grobowiec jest zaniedbany i pokryty mchem. W tej sprawie alarmowali pamiętający o księżnej jej fani.

 

W wydanych oświadczeniu rzecznik posiadłości, cytowanym przez darik.news uspokoił, że miejsce pamięci księżnej jest pod stałą opieką jednak "mimo wszelkich starań w naturalny sposób wrastają w krajobraz i są 'pochłaniane' przez naturę".

Ciało księżnej Diany zostało przeniesione do Oxfordzkiego kościoła

W ubiegłym roku Daily Mail poinformował, że ciało "królowej ludzkich serc" zostało przeniesione z Althorp do kościoła St. Mary w Oxfordzie, w którym został pochowany także ojciec księżnej. Jednak posiadłość rodziny Spencerów nadal jest oficjalnym miejscem pochówku zmarłej w 1997 roku Diany. W ubiegłym tygodniu brat Diany opublikował na Instagramie zdjęcie grobowca zmarłej siostry. "Piękne jesienne kolory na terenie Althorp House" - napisał. 

 
Więcej o: