Te nietypowe zwierzęta domowe mogą zastąpić psa i kota! Wiele osób nie ma pojęcia, że można je hodować

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez zwierząt. Najczęściej razem z nami mieszkają psy i koty, jednak niektórzy decydują się na zostanie właścicielem nieco mniej popularnych zwierząt. Jakich? Przeczytaj tekst i sprawdź!

W czasach szkolnych wiele dzieci opiekuje się uroczymi gryzoniami m.in. chomikami czy świnkami morskimi. Oprócz tych drobnych futerkowych zwierząt w mieszkaniach naszych znajomych możemy spotkać rybki oraz króliki, jednak to dopiero początek. Jakie zwierzaki można hodować w domach? Poznaj najbardziej nietypowe gatunki domowych pupili. 

Więcej podobnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kot bez sierści? Oto sfinks i wbrew pozorom, nie pochodzi z Egiptu

Nietypowe zwierzęta w domach. Uroczy choć wymagający jeż

W ostatnim czasie część osób decyduje się na przyjęcie do swojej rodziny mniej oczywistych zwierząt. Jednym z nich jest jeż. W domu możemy trzymać jeża pochodzącego ze specjalnej hodowli, są to jeże domowe. Pod żadnym pozorem nie można przygarniać jeży dziko żyjących. Jeż, którego będziemy mogli kupić w hodowli, potrzebuje specjalnej karmy oraz warunków. Jak czytamy na portalu maxandmrau.pl optymalną temperaturą dla jeża są 23 stopnie, oznacza to, że w pobliżu jego terrarium powinno znaleźć się ogrzewanie. Klatka jeża powinno być duża i wyposażona w kołowrotek, ponieważ te zwierzęta potrzebują dużo ruchu.

Kiedyś przeganiane dziś trzymane w domach - szop pracz i skunks

Innym zyskującym w ostatnim czasie na popularności zwierzęciem jest szop pracz, który także wymaga od właściciela wielu poświęceń. Szopy potrzebują dużej przestrzeni do biegania, która jak najbardziej będzie przypominać ich naturalne środowisko. Należy także pamiętać o częstym wyprowadzaniu szopów na spacery oraz o odpowiedniej diecie, ponieważ ssaki te są łakomczuchami i szybko przybierają na wadze. W domach możemy także hodować fenka, skunksa czy kapibarę.

Gady i płazy w domach. Ropuchy i żaby skaczą nie tylko na mokradłach

Nie tylko ssaki cieszą się dużą popularnością wśród fanów zwierząt. W wielu domach możemy spotkać także płazy oraz gady. W terrariach trzymane są najczęściej węże zbożowe, pytony królewskie, boa dusiciel, legwany oraz kameleony. Hodowane są także jaszczurki m.in. gekony czy agama brodata. Okazuje się, że niektóre osoby trzymają w mieszkaniach także żaby oraz ropuchy. Najpopularniejsze gatunki to żaba rogata, żaba marmurkowana i ropucha azjatycka. 

Więcej o: