Jak sprawdzić, czy ktoś cię podgląda w przymierzalni? Te proste triki rozwieją wątpliwości

Podglądacze mogą wykorzystać lustra w przymierzalniach i hotelach do obserwowania nas. Na szczęście istnieją proste triki, które pozwoli ci szybko zweryfikować, czy nikt cię nie podgląda. Aby sprawdzić, czy nie jesteś obserwowany przez lustro, wystarczy przeprowadzić test paznokcia lub flamastra.

Większość z nas wchodzi do przymierzalni lub do hotelu i nie zastanawia się, czy może być podglądana. Okazuje się, że czasem ktoś może wykorzystać naszą nieuwagę montując kamery w niewłaściwym miejscu. Podpowiadamy, co należy zrobić, aby nie paść ofiarą podglądacza.

Więcej podobnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego produkty dla kobiet są droższe? Różowy podatek

Te proste triki pozwolą ci sprawdzić, czy nikt nas nie podgląda - jak je wykonać? 

Test paznokcia jest bardzo prosty. Wystarczy przyłożyć palec do lustra. Jeśli między paznokciem a jego odbiciem znajduje się przerwa, oznacza to, że jest to prawdziwe lustro. Jednak w przypadku, gdy nie ma przerwy, zamiast z lustrem możemy mieć do czynienia z lustrem weneckim, co niezwłocznie powinniśmy zgłosić obsłudze hotelu lub pracownikom sklepu.

Drugim sposobem na sprawdzenie, czy możemy czuć się bezpiecznie, jest test flamastra. Musimy narysować na lustrze prostą linię. Jeśli zobaczymy dwie kreski - narysowaną i odbitą to znaczy, że jest to zwykłe lustro. Zaniepokoić powinno nas, gdy zobaczymy tylko jedną linię, wówczas możemy mieć do czynienia z lustrem weneckim. 

Ostatnim trikiem jest test latarki, aby go wykonać, wystarczy wyłączyć światło w pomieszczeniu, w którym przebywamy, a następnie przyłożyć do szyby telefon z włączoną latarką. Jeśli lustro okaże się lustrem weneckim, może udać się nam dojrzeć pomieszczenie znajdujące się po drugiej stronie

Czym wyczyścić srebro? Czym wyczyścić srebro? Sięgnij do kuchennej szafki, a będzie jak nowe

Czym jest lustro weneckie? 

Lustro weneckie jest to szyba pokryta cienką warstwą metalu, która odbija część światła, a pozostałą część przepuszcza. Odbite światło sprawia, że wygląda ono, jak zwykłe lustro. Lustro weneckie zazwyczaj znajduje się między dwoma pomieszczeniami. Takie szyby są wykorzystywane m.in. w pokojach przesłuchań. Lustra weneckie można znaleźć także w lokalach usługowych oraz biurach

Niestety, nie ma pewności czy powyższe triki zadziałają w przypadku wszystkich luster. 

Szop pracz (zdjęcie ilustracyjne) Nie tylko kot i pies mogą być pupilami. Oto nietypowe zwierzęta domowe

Więcej o: