Dodaj pół szklanki do prania i ustaw program. Szybki trik na pozbycie się sierści z ubrań

Właściciele zwierząt dobrze znają ten problem. Sierść na ubraniach, tapicerce czy pościeli trudno jest usunąć bez pomocy rolki do odzieży i odkurzacza. Rzeczy wyciągnięte z pralki z kolei wciąż pokryte są warstwą kłaczków. Sprawdź, jak usunąć sierść podczas prania.

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Sierść na ubraniach, tapicerce, dywanach, pościeli, a nawet ręcznikach to częsty i nieodłączny problem każdego właściciela zwierząt. Włoski przyczepiają się do tkanin i bywa, że ich usunięcie jest trudniejsze, niż nam się wydawało. Z kłaczkami na meblach i dywanach poradzi sobie dobry odkurzacz, co jednak z ubraniami? Okazuje się, że istnieje sprytny sposób na pozbycie się sierści podczas prania. Dzięki temu ubrania po wyciągnięciu z pralki będą czyste i pozbawione włosków.

Jak usunąć sierść podczas prania? Wlej ten płyn do pralki

Ubrania często przyciągają sierść jak magnes. Do naelektryzowanych włókien cienkie i drobne kłaczki przyczepiają się na tyle mocno, że nawet porządne wytrzepanie odzieży nie ograniczy problemu. To dlatego podczas prania warto sięgnąć po ocet. Ma on działanie antystatyczne i dzięki niemu ubrania nie będą się elektryzować, a sierść odczepi się od włókien tkanin.

Do pojemnika na detergent wlej pół szklanki octu i ustaw program dostosowany do odzieży. Jeśli obawiasz się przykrego zapachu, możesz dodać do octu kilka kropli olejku eterycznego lub sięgnąć po płyn zmiękczający, choć nie jest to konieczne. Ocet, poza właściwościami antystatycznymi, zadziała zmiękczająco na włókna. Po wyciągnięciu ubrań z pralki dobrze je wytrzep przed powieszeniem. Dzięki temu pozbędziesz się resztek sierści, włosów i kłaczków.

Podczas sprzątania sięgnij po ocet. Domowe sposoby na wykorzystanie tej przyprawy

Ocet to popularny domowy produkt, który często wykorzystywany jest podczas codziennych porządków. Dodany do pralki pomoże zmiękczyć i zdezynfekować tkaniny, przy okazji czyszcząc urządzenie. W jaki sposób jeszcze można go wykorzystać?

  • Do czyszczenia blatów w kuchni, lodówki i zlewu: rozcieńcz ocet z wodą w proporcji 1:1. Do mikstury możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego, by złagodzić ostry zapach. Spryskaj czyszczoną powierzchnię i wytrzyj do sucha.
  • Do czyszczenia czajnika z kamienia: wlej pół szklanki octu i pół szklanki wody do czajnika. Zagotuj, pozostaw na 15 minut, a następnie wylej zawartość do zlewu, wypłucz i wstaw do gotowania samą wodę, a na koniec wylej ją do zlewu.
  • Do czyszczenia paneli: do 5 litrów zimnej wody wlej ok. 5 łyżek octu. Umyj panele, pamiętając, by czyścić je wzdłuż łączeń.
Więcej o: