Folia aluminiowa pod oczy to hit! Banalny, domowy zabieg sprawi, że zaoszczędzisz nawet 350 zł

Wiele osób co jakiś czas ma opuchnięte oczy. Istotny wpływ na wystąpienie u nas takiego objawu może mieć na przykład nasza higiena snu, codzienny stres lub dieta. Pojawienie się cieni pod oczami, nie wzbudza w nas zwykle zachwytu. W walce z opuchlizną może nam pomóc folia aluminiowa, która zastąpi zabieg w salonie za około 350 złotych.
Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Prawie każdy w swoim życiu miał kiedyś opuchnięte oczy. Zazwyczaj nie jest to dla nas przyjemny aspekt wyglądu. Nasz tryb życia ma bardzo duży wpływ na to, jak wyglądają na co dzień nasze oczy. Brak odpowiedniej ilości snu, dużo stresu czy też dieta, są bardzo istotnymi czynnikami w powstawaniu opuchlizny. Okazuje się jednak, że istnieje prosty sposób, dzięki któremu już w 15 minut pozbędziemy się tego problemu. Folia aluminiowa może skutecznie poradzić sobie z cieniami pod oczami. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego mamy cienie pod oczami? Przyczyn jest kilka

Przyczyn tego zjawiska może być bardzo wiele. Najczęściej wystąpienie cieni pod oczami, ma związek z naszą higieną snu. Jeśli nie śpimy odpowiednio długo, bardzo często będziemy mierzyć się z tym problemem. Jednak ciężko jest w dzisiejszym świecie zawsze odpowiednio się wysypiać. Może być nam ciężko zmienić ilość czasu, jaką poświęcamy na sen. To, co łatwiej będzie nam zmienić to na przykład dieta. Jeśli dodamy do niej trochę więcej zielonych warzyw, to może się okazać, że nasze cienie pod oczami będą mniejsze. Pomocne może być także ograniczenie wszelkich używek takich jak na przykład papierosy. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w innym naszym artykule

Czy opuchnięte oczy mogą być objawem choroby? Znamy odpowiedź

Przede wszystkim, jeśli cienie pod oczami pojawiają się często, warto zbadać się u lekarza, ponieważ czasami jest to objaw choroby. Jeśli na przykład ma to związek z anemią, wtedy tylko pomoc profesjonalisty pomoże nam pomóc z pozbyciem się problemu. Jednak w większości przypadków nie ma się czym martwić i można chwycić się domowych sposobów na poradzenie sobie z problemem. 

Jak usunąć cienie pod oczami domowym sposobem? Spróbuj folii aluminiowej

Pomocna w walce z problemem może okazać się folia aluminiowa, którą większość z nas posiada w domu. Zazwyczaj cienie pod oczami można usunąć w salonie kosmetycznym, za pomocą kwasu hialuronowego. Koszt takiego zabiegu to nawet 350 złotych. Znamy tańszy i również skuteczny sposób.

Rozwiń folię na tyle, aby być w stanie wyciąć z niej dwa kwadraty, które będą mniej więcej dwa razy większe niż twoje oczy. Następnie, wycięte elementy włóż na pół godziny do zamrażarki. Po tym czasie wyciągnij je i dopasuj do swoich oczodołów. W kolejnym kroku połóż się wygodnie i przyłóż elementy folii do oczu na 15 minut. Kiedy czas upłynie, możesz ściągnąć okłady, cienie zmniejszą się, a skóra będzie wyglądać na świeższą. 

Więcej o: