Czym myć panele podłogowe? Wystarczy dodać do wody kilka kropel, aby pozbyć się zacieków i smug

Jak dbać o podłogi z paneli, by nie zostawały na niej smugi i brzydkie zacieki? Przedstawiamy tanie, skuteczne i sprawdzone metody, dzięki którym podłoga będzie lśnić jak nowa. Jak myć panele podłogowe, by jak najdłużej wyglądały jak nowe?

Obecnie w naszych domach królują panele laminowane i drewniane. Polacy wybierają ten rodzaj posadzek, ponieważ są tanie, wytrzymałe, niezbyt skomplikowane w utrzymaniu. Aby na długo cieszyć się ich urodą i zachować je w jak najlepszym stanie trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Podpowiemy, jak dbać o panele.

Zobacz wideo Szafa przyjaciół - ciucholand, w którym się nie płaci

Jak myć panele podłogowe, żeby nie zostawiać smug?

Często zdarza się, że podczas codziennego użytkowania na naszej posadzce powstają brzydkie smugi, otarcia, kurz, a z czasem traci ona swój blask. Jak myć panele, by temu zapobiec i na długo utrzymać je w dobrej kondycji?

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na początku zabiegów pielęgnacyjnych należy pozbyć się kurzu i innych drobnych zanieczyszczeń. Staranne oczyszczenie podłogi z piasku ochroni powierzchnię ochronną paneli przed przypadkowym zarysowaniem. Następnym krokiem jest dokładne umycie powierzchni. Panele laminowane i drewniane nie lubią jednak zbyt dużej ilości wody i detergentów. Gdy umyjemy podłogę zbyt dużą ilością wody, między panele dostanie się woda i deski zaczną puchnąć.

Mycie paneli podłogowych. Co warto dodać do wody?

Wybór środków do mycia i pielęgnacji paneli jest bardzo duży. Gotowe preparaty kosztują od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Na szczęście istnieją także domowe sposoby na mycie paneli, które są równie skuteczne, tanie i ekologiczne.

W celu dokładnego umycia podłogi dodaj do ciepłej wody odrobinę płynu do naczyń. Dzięki temu unikniesz smug. Świetnym sposobem jest dodanie do wody octu w proporcji 1 łyżeczka octu na litr wody. Taka mikstura nawilży i nabłyszczy panele na długo.

Mycie podłogi domowymi sposobami. Kierunek jest bardzo ważny

Panele myj koniecznie zgodnie z kierunkiem ich ułożenia. Należy robić to więc wzdłuż, a nie w poprzek łączeń. Należy starać się nie szorować zbyt mocno i robić to z wyczuciem. Po wyschnięciu wskazane jest zapastowanie podłoża specjalnym preparatem. Pastowanie zniweluje drobne ryski i zachowa podłogę czystą na dłużej.

Więcej o: