Wydaj kilka złotych i pozbądź się moli z kuchni. Te domowe sposoby uwolnią cię od szkodników

Mole spożywcze to często problem, który ściągamy na siebie sami. Ich larwy przynosimy do domu ze sklepu w sypkich produktach. Co zrobić, kiedy odkryjemy, że mamy w domu mole? Na szczęście istnieje kilka domowych sposób dzięki, którym w mgnieniu oka uporasz się z tymi insektami.

Mole spożywcze kryją się w ciemnych i trudno dostępnych miejscach. Najczęściej chowają się w sypkich produktach takich jak mąka, kasza czy ryż. Jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Ocet jabłkowy pozwoli ci pozbyć się moli kuchennych na długi czas

Jeśli borykasz się z molami w kuchni, to mamy dla ciebie niezawodny sposób. Wystarczy, że wlejesz do niewielkich miseczek ocet jabłkowy i postawisz je m.in. na szafkach i blacie, gdzie znajduje się jedzenie. Zwabione zapachem mole zaczną latać w ich pobliżu, aż w końcu utopią się w miseczkach. Aby uniknąć moli w przyszłości, dokładnie posprzątaj kuchnię. Najpierw odkurz szafki kuchenne, a następnie umyj je wodą z mydłem. Po wymyciu kuchni ustaw w szafkach naczynia z ciepłą wodą z octem w proporcjach 1:1. Kiedy płyn ostygnie, wyjmij go i przetrzyj mebel ścierką nasączoną wodą. 

Domowe sposoby na mole - olejki eteryczne, cytrusy i liść laurowy 

Innym sprawdzonym sposobem na pozbycie się moli spożywczych jest rozłożenie miseczek z ocet oraz dodanie do nich kilku kropel olejku z eukaliptusa lub lawendy. W walce z molami naszymi sprzymierzeńcami są także cytrusy. Wystarczy umieścić ich skórki w szafkach kuchennych. Okazuje się, że liść laurowy nie tylko jest przyprawą idealną do zup i wielu innych potraw, ale też pozwoli nam walczyć z molami. Trzeba tylko rozstawić kilka listków w szafkach oraz rozsypać je w kątach. To pozwoli nam pozbyć się z kuchni nieproszonych gości. 

Jak dbać o kuchnię, aby nie zalęgły się w niej mole spożywcze?

Zamiast walczyć z molami spożywczymi lepiej zadbać o to, aby ten problem nas nigdy nie dotknął. Dlatego warto często sprzątać kuchnię mieszanką wody z octem. A także przesypywać sypkie produkty do szczelnie zamkniętych szklanych pojemników, do których mole nie będą w stanie się dostać. 

Więcej o: