Wycieraczki samochodowe rozmazują wodę i hałasują? Zwróć uwagę na ten szczegół, a problem zniknie

Piszczące i skrzypiące wycieraczki w samochodzie potrafią irytować nie tylko kierowcę, lecz także współpasażerów. Niepokojące dźwięki często występują w połączeniu z niedokładnym pozbywaniem się wody z szyby. To negatywnie wpływa na koncentrację kierowcy i widoczność. Co robić? Podpowiadamy.

Pisk i skrzypienie wycieraczek potrafi doprowadzić do szału nawet najbardziej cierpliwą osobę. Irytujące dźwięki dekoncentrują i irytują. Hałasujące wycieraczki często niedokładnie pozbywają się wody, a to może być niebezpieczne. Na szczęście z problemem można sobie poradzić w błyskawiczny sposób.

Zobacz wideo Kierowca Audi Q7 pędził 215 km/h drogą ekspresową

Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego wycieraczki skrzypią? Powody mogą być różne

Przyczyną hałasu wydawanego przez wycieraczki często jest brud na szybie i zużycie piór wycieraczek. Te wykonane z kiepskiej jakości gumy szybciej się zużywają. By uniknąć problemów, postaw na sprzęt dobrej jakości i pamiętaj o regularnym czyszczeniu zarówno piór, jak i szyby w aucie. Ziarna piasku, brud czy tłuste plamy mogą negatywnie wpływać na działanie wycieraczek. Co wtedy? Szybę w samochodzie dokładnie umyj płynem lub wodą z dodatkiem octu. Trudne plamy usuniesz roztworem sody oczyszczonej i wody. Pamiętaj też o regularnym usuwaniu brudu z wycieraczek.

Sposób na skrzypiące wycieraczki w samochodzie? Zwróć uwagę na jeden ważny szczegół

Częstym powodem skrzypienia wycieraczek jest ich złe ustawienie. Nieprawidłowe ułożenie sprawia, że pióra przesuwają się po szybie pod niewłaściwym kątem. Stąd nieprzyjemny hałas i niedokładne wycieranie szyby. Co wtedy? Zwróć uwagę na kąt, pod jakim ustawione są wycieraczki. Ramię powinno być ułożone względem szyby pod kątem ok. 90 stopni. Błąd możesz skorygować przy pomocy klucza lub śrubokręta. Pamiętaj, by prostować ramię na końcu, a nie w pobliżu zawiasów.

 

Hałas po uruchomieniu wycieraczek może również wynikać z rdzewiejących zawiasów. Rdzę i wszelkie oznaki korozji usuń, a na koniec zabezpiecz środkiem, który pozwoli uniknąć problemów.

Więcej o: