Jak się pozbyć pająków z domu? Te proste i tanie sposoby odstraszą je w okamgnieniu

Pająki, które spotykamy w naszych domach to najczęściej kątniki, kosarze i nasoszniki trzęsie. Choć są pożyteczne to część osób, nie przepada za ich widokiem i wolałaby się ich pozbyć, jak najprędzej. Na szczęście istnieje kilka prostych i szybkich sposób, aby odstraszyć pająki.

Jeśli mimo regularnych porządków oraz odkurzania mieszkania nadal widujesz pająki, to znaczy, że czas zacząć walczyć z nimi innymi sposobami. Podpowiadamy, jak przegonić nieproszonych gości z naszego domu. 

Więcej porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Jak szybko pozbyć się pająków? Użyj kwasku cytrynowego 

Jeśli zauważyłeś w domu pająki i chcesz się ich pozbyć, to mamy dla ciebie niezawodny sposób. Wystarczy rozpuścić pięć łyżeczek kwasku cytrynowego z litrem wody i zamieszać roztwór z olejkiem eterycznym o zapachu cytryny lub innego cytrusa. Kiedy już wszystko ze sobą połączysz, przelej do butelki z atomizerem i spryskaj miejsca, w których najczęściej widzisz pająki. Zapach cytrusów jest nieprzyjemny dla pająków, dlatego będą unikać miejsc, w których jest on wyczuwalny. Do pozbycia się pająków z domu możesz także użyć wody i zwykłego soku z cytryny. 

Co odstrasza pająki? Mięta i lawenda są bardzo skuteczne

Pająki nie lubią także zapachu lawendy oraz mięty, dlatego warto przetrzeć parapety i ramy okienne mieszaniną wody i olejku eterycznego w proporcjach 1:9. To sprawi, że nieproszeni goście będą się trzymać z dala od tych miejsc. Miętowy zapach odstraszy nie tylko pająki, ale także muchy i komary. Ocet także będzie pomocny w walce z pająkami. Podobnie, jak w przypadku olejków, zmieszaj ocet z wodą i przetrzyj roztworem miejsca, w których pojawią się pająki, a szybko zauważysz, że zniknęły z twojego domu. 

Co na pająki? Te dwie rzeczy są niezawodne. Wystarczy świeczka i kot

Okazuje się, że właściciel kotów, nie tylko mogą cieszyć się ich doskonałym towarzystwem, ale także liczyć na ich wsparcie w zwalczaniu pająków. Te czworonogi to urodzeni drapieżnicy, którzy nie tracą okazji do upolowania kolejnej ofiary, którą często padają właśnie pająki. Nawet kiedy nasz dzielny kot zmęczy się po polowania, a część pająków nadal będzie znajdować się w naszym mieszkaniu, możemy zapalić cynamonową świeczkę. Zapach cynamonu powinien skutecznie odstraszyć pająki.

Więcej o: