Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Jeśli chcemy pozbyć się omawianego problemu, przede wszystkim należy ograniczyć wilgoć w samochodzie do minimum. Należy pozbyć się wszelkich mokrych przedmiotów ze środka, jak i pootwieranych butelek. Następnie warto osuszyć powietrze, do czego nada się parownik, który jest układem klimatyzacji większości samochodów. Po wszystkim, o czym należy pamiętać, warto regularnie czyścić i odkurzać wnętrze auta, co zmniejszy prawdopodobieństwo pojawiania się wilgoci w przyszłości. W momencie, gdy osuszanie powietrza nie przynosi efektów, warto skontrolować stan techniczny klimatyzacji i sprawdzić, w jakiej kondycji są uszczelki, zarówno w drzwiach, jak i bagażniku.
Żwirek dla zwierząt jest jednym z trików, który w bardzo dobry sposób radzi sobie z wilgocią w samochodzie. Wszystko za sprawą jego silnego działania higroskopijnego. Produkt należy rozsypać we wnętrzu auta i poczekać, aż zacznie pochłaniać wilgoć. Najlepiej zostawić go w samochodzie na noc. Po wszystkim, usuwamy go odkurzaczem. Co najlepsze, żwirek pochłania również brzydkie zapachy!
Na rynku dostępnych jest wiele produktów zapobiegających parowaniu szyb. Są to środki chemiczne, które stosuje się aby uchronić przed wilgocią tapicerkę jak i dywaniki, oraz środki w spreju tworzące warstwę ochronną, która może utrzymać się nawet kilka tygodni. Dodatkowym zabezpieczeniem może być też pochłaniacz wilgoci, który za sprawą specjalnych kulek, które magazynują ją wewnątrz, natychmiast oczyszcza powietrze w samochodzie.