Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Ten prosty trik sprawi, że będzie wyglądała jak nowa

Pranie kurtki puchowej może nie być proste na pierwszy rzut oka. Jednak istnieją pewne zasady, dzięki którym poziom trudności tego zadania, znacznie spadnie. Jeśli będziemy o nich pamiętać, to nasza kurtka puchowa, będzie służyć przez lata. Jak prać kurtkę puchową domowymi sposobami? Oto proste triki na bezpieczne pranie.
Zobacz wideo Jak usunąć sierść pupila z ubrań?

Pielęgnacja kurtki puchowej może sprawić problemy. Zwijanie puchu w kulki czy deformacja w czasie prania, to typowe kłopoty, jakie napotykamy. Z tego powodu sporo osób rezygnuje z zakupu tego rodzaju okrycia, nawet kiedy styl wpada w ich gust. Dzięki tym sposobom możemy spokojnie prać swoje kurtki puchowe bez obawy o ich zniszczenie. 

Więcej podobnych artykułów możesz znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak przygotować kurtkę puchową do prania? O tym trzeba pamiętać

Jeśli chcemy użyć pralki automatycznej, musimy pamiętać o sprawdzeniu metki od producenta. Ponadto tej części ubioru, nie należy prać częściej niż raz do roku. Najlepszą porą, aby to zrobić będzie koniec jesieni. Zanim jednak wrzucimy kurtkę do pralki, warto pamiętać, aby:

  • wyczyścić porządnie pojemnik na płyn i proszek,
  • sprawdzić, czy z bębna nie wystają żadne ostre elementy, a także wyczyścić go zwilżoną szmatką,
  • wyciągnąć wszystkie rzeczy, które znajdują się w kieszeniach
  • zapiąć wszystkie zamki w kurtce oraz wywinąć ją na lewą stronę. 

Należy też pamiętać, że do prania nie będą nadawać się te same płyny, czy proszki, których używamy na co dzień. Sklepy oferują środki, które są specjalne dedykowane dla tego typu kurtek. Jeśli chcemy nadać przyjemnego zapachu, możemy dodać do prania trochę płynu do płukania. Natomiast typowa temperatura, którą należy ustawić, to 30 stopni. Musimy także pamiętać, aby ustawić delikatny program w pralce oraz aby nie przekroczyć 400 obrotów. Kiedy kurtka będzie gotowa do wyciągnięcia, nadmiar wody należy delikatnie wycisnąć, trzymając kurtkę pionowo. 

Jak poradzić sobie ze zbitymi kulkami puchu w kurtce? Oto sposób

Dobrym sposobem na kulki puchu, jest wrzucenie 4 piłek tenisowych razem z kurtką do pralki. Minimalizuje to szanse na powstanie takiego problemu. Piłki nie uszkadzają materiału, a w trakcie prania w naturalny sposób rozbijają puch, dzięki czemu nie zbija się on i nie doprowadza do deformacji kurtki. 

Jak wysuszyć kurtkę puchową? W ten sposób unikniesz jej zniszczenia

Po wyjęciu kurtki z pralki możemy się przestraszyć, że straciła objętość. Jednak jest to naturalny proces i możemy zachować spokój, kiedy prawidłowo ją wysuszymy, wróci do normalnego rozmiaru. Kiedy po wyjęciu odciśniemy nadmiar wody, kurtkę należy ułożyć na płasko, z dala od źródeł ciepła. W czasie, w którym kurtka będzie schła, warto co jakiś czas rozbijać puch dłońmi. Możemy to robić poprzez strzepywanie oraz delikatne oklepywanie kurtki dłońmi. Więcej na ten temat można znaleźć w tym artykule

Więcej o: