Nigdy nie zostawiaj na noc szklanki wody przy łóżku! To przyzwyczajenie może mieć poważne skutki

Szklanka wody rano jest zalecana przez ekspertów, jednak czy dobrze jest pozostawiać ją przy łóżku na całą noc? Okazuje się, że takie przyzwyczajenie może mieć kluczowy wpływ na nasze zdrowie! Na co należy uważać w tym porannym rytuale i dlaczego?

Szklanka gorącej wody na czczo przyspiesza procesy metaboliczne i usprawnia trawienie. Takie zdanie ma wielu dietetyków i znaczna część społeczeństwa praktykuje ten zwyczaj. Niestety, są osoby, które popełniają kluczowy błąd, który może kosztować je zdrowie.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na gazeta.pl

Zobacz wideo Woda zamiast piwa i ulubione steki. Co Gamrot robił w Disneylandzie?

Dlaczego warto pić wodę? Ma zbawienny wpływ na nasz organizm

Picie wody jest bardzo ważne z wielu powodów. Nie tylko usprawnia pracę procesów metabolicznych zachodzących w organizmie, ale i jest składnikiem tkanek, oraz płynów ustrojowych, które transportują w organizmie tlen, składniki odżywcze i inne ważne substancje. Woda jest absolutnie niezbędna do regulacji ciepłoty ciała oraz wydalania produktów przemiany materii czy procesów trawienia. Picie jej w dużych ilościach sprawia, że skóra wydaje się gładsza i mniej spuchnięta.

Ile wody pić w ciągu dnia i o jakich porach?

Szacuje się, że dorosły człowiek w ciągu nieupalnych dni powinien wypijać od 1,5 do 2 litrów wody dziennie. W ciepłe, słoneczne dni zapotrzebowanie wzrasta do minimum 2-2,5 litra. Wodę należy pić już od rana i lepiej jest popijać ją przez cały dzień w mniejszych dawkach, niźli wypić ogromną szklankę "na raz". Wiele wody zawierają też warzywa i owoce, które spożywamy, np. ogórek, czy arbuz.

Picie wody rano i przestrzeganie pewnej zasady. O czym warto wiedzieć?

Wiele osób chce zacząć dzień od szklanki wody na czczo. Z tego powodu pozostawia naczynie na szafce, czy parapecie obok łóżka. Taki zwyczaj sprawdza się też wtedy, kiedy poczujemy pragnienie w środku nocy. Niestety, takie przyzwyczajenie może być fatalne w skutkach. Na tafli wody pozostawionej w szklance, osadzają się nocą kurz i zanieczyszczenia. Może wpaść też tam mucha, która przenosi wiele bakterii, a nawet chorób. Pozostawiona woda może być też siedliskiem rozwijających się grzybów. Aby tego uniknąć, zdecyduj się na szczelnie zakręcony bidon, albo przykrywaj szklankę

Więcej o: